Індекс корупції та страху швидко збільшився.

  • 06.03.2024 08:15
  • 3 хвилини читання
Індекс корупції та страху швидко збільшився.

У зв'язку з активним зростанням курсу біткоїна індекс жадібності та страху у вівторок, 5 березня, досяг показника 90 – рівня екстремальної жадібності. Відповідні дані надає сервіс Alternative Me.

Останні дані індексу жадібності та страху. Джерело: Alternative Me.

У вівторок курс основного цифрового активу досяг історичного максимуму в $69 000, а показники жадібності та страху теж сягнули рекордних значень. Останній раз індекс 90 був трохи перевищений 17 лютого 2021 року.

Статистика індексу жадібності та страху. Взято з ресурсу Alternative Me.

Після корекції курсу біткоїна, індекс також знизився і зараз становить 75 пунктів.

Аналітики наголошують, що на фоні нестабільності ринку його учасники можуть проявляти екстремальні форми емоційної поведінки. Наприклад, ставати жадібними, коли ринок зростає, або спонтанно продавати активи через ірраціональну реакцію на тимчасове падіння котирувань.

З якої причини необхідний цей індекс

Індекс жадібності та страху є важливим показником настроїв на ринку криптовалют, який допомагає інвесторам визначати відповідний момент для покупки чи продажу. Цей індикатор ґрунтується на різних даних, таких як обсяги торгів, опитування, домінування та темпи зміни цін, що надає можливість кількісно оцінювати ступінь жадібності чи страху серед учасників ринку.

При високому рівні жадібності може виникнути ситуація перекупленості ринку, що сигналізує про можливу корекцію, у той час як переважання страху вказує на можливу недооцінку активів і створює можливості для вигідних інвестицій.

Отже, цей показник є важливою інструментом для стратегічного планування інвестицій, що дозволяє уникати емоційних рішень і сприяє укладенню більш обґрунтованих угод.

Емодзі допоможуть у торгівлі.

Крім показників індексу жадібності та страху, як показали дослідження, трейдерам можуть допомогти передбачити результати торгів емодзі в соціальних мережах. Оптимістичний дискурс виступає барометром настрою ринку, а емодзі, що вказують на позитивний настрій, часто передбачають позитивний рух трендів.