Інвестиційні установи щодня вкладають $2 мільярди в біткоїн-ETF.

  • 21.02.2024 09:45
  • 2 хвилини читання
Інвестиційні установи щодня вкладають $2 мільярди в біткоїн-ETF.

Обсяг торгівлі дев'ятьма новими спотовими біткоїн-ETF досяг нового максимуму з моменту запуску - $2 млрд на день. Про це повідомляє аналітик Bloomberg Ерік Балчунас.

Основні досягнення були здобуті завдяки тим фондам, які залишалися у тіні протягом минулих тижнів. Наприклад, фонд VanEck HODL зафіксував обсяг трохи менше $400 млн, WisdomTree Bitcoin Fund (BTCW) - $221,9 млн, а Bitwise - $178,3 млн.

Надходження капіталу до біткоїн-ETF. Взято з джерела: Ерік Бальчунас.

В цілому біткоїн-ETF вже входять до десятки найпопулярніших фондів на ринку, що є дуже вражаючим результатом, оскільки вони були запущені лише у січні цього року. Позитивна динаміка нових біржових інструментів також значною мірою пояснює зростання курсу BTC вище $50 000 цього місяця.

EТФ - це фонд, який відтворює індекс, такий як S&P 500 або NASDAQ. Ці інструменти забезпечують можливість розподілити інвестиції між різними активами, зменшуючи ризики вкладень. Попит на ETF зростає, оскільки вони надають можливість інвесторам отримати доступ до широкого спектру активів за невеликі витрати.

ETF на біткоїні дозволяють інвесторам заробляти на зміні курсу BTC, не маючи самі монет і не зберігаючи приватних ключів. Ця можливість дуже цікава для традиційних учасників біржі, які віддають перевагу звичайним фінансовим інструментам.

Зараз отримання коштів у такі фонди перевищує обсяги видобутку монет майнерами у 10 разів. За оцінками експертів, курс біткоїна зростає у середньому на $500 за день лише через вплив додаткового попиту з боку ETF.

Відтік капіталу із біржових фондів, інвестованих у золото

На ринку відбувається перерозподіл структури вкладень капіталу інвесторів. З початку року із ETF на золото зняли більше $2,4 мільярдів, у той час як біткоїн-ETF залучили приблизно $4 мільярди.