Інвестори демонструють більше зацікавленості до Біткоїна, ніж до золота.

  • 15.02.2024 09:01
  • 2 хвилини читання
Інвестори демонструють більше зацікавленості до Біткоїна, ніж до золота.

З початку поточного року було спостережено відтік коштів у сумі $2,4 мільярда з ETF на золото, однак, навпаки, біткоїн-ETF змогли привабити додаткові $3,9 мільярда. Про це повідомляє Cointelegraph.

Найпопулярніші ЕТФ на золото зменшили свої інвестиції через загальну тенденцію зниження цін на цей цінний метал. За період з початку року ціни на золото скоротилися на 3,4%, досягнувши найнижчого рівня з 14 лютого у вартості $1993 за унцію.

Динаміка капіталу у Фонді, що інвестує у золото та біткоїн, розглядається за даними, наданими порталом Cointelegraph.

Натомість ціни на біткоїн за той самий період збільшилися на 23,5%, досягнувши 14 лютого дворічного максимуму в 52 483 долари. Деякі експерти пов’язують цю зростаючу тенденцію з перетоком капіталу з золота в біткоїн, тоді як інші вкладають це в страх втрачених можливостей (FOMO) на фондових ринках США. Але значний відтік коштів з ЕТФ на золото свідчить про зміну настроїв інвесторів на користь цифрових активів.

Що означають акроніми ETF у контексті золота та BTC?

ETF на золото - це інвестиційні фонди, які слідкують за ціною на золото та торгуються на фондових біржах, як окремі акції. Вони надають інвесторам можливість впливати на динаміку цін на золото без необхідності безпосередньо купувати фізичне золото.

Біткоїн-ЕТФ працюють на тій же принципі, але замість цього вони відстежують ціну BTC. Вони надають інвесторам можливість отримати доступ до коливань ціни активу (і таким чином заробити на них) без необхідності володіння фізичними монетами.

Лідер сегменту

Прогнозується, що біржовий фонд від компанії BlackRock стане лідером серед всіх схвалених біткоїн-ETF. Відомо, що фонд володіє 105 280 BTC. Після введення на ринок у січні IBIT, компанія BlackRock збільшила обсяг активів iShares Bitcoin Trust більш ніж на 3700%.