Інвестори розділилися поглядами на майбутній курс біткоїна.

  • 24.01.2024 15:36
  • 3 хвилини читання
Інвестори розділилися поглядами на майбутній курс біткоїна.

Багато роздрібних інвесторів сподіваються на падіння курсу біткоїна нижче за рівень $20 000 до кінця року. Це свідчить про результати опитування компанії Deutsche Bank Research, яке передаває Bloomberg.

Дані опитування. Джерело: Deutsche Bank Research.

Так, більше третини опитаних вважають, що до січня наступного року ціна біткоїна впаде нижче за $20 000. Однак, близько 15% опитаних очікують, що до кінця поточного року ціна буде коливатися в діапазоні від $40 000 до $75 000.

Шум стосовно довгоочікуваного введення спотових біткоїн-фондів ETF 11 січня тимчасово призвів до зростання ціни активу до рівня $49 000, що є найвищим значенням з березня 2022 року. Однак пізніше ціна активу сповільнилася на більш ніж 20% і становила приблизно $39 000 станом на вівторок, 23 січня.

За думкою аналітиків Deutsche Bank Research Маріон Лабур та Кессіді Ейнсворт-Грейс, нові спотові біткоїн-фонди покликані сприяти поширенню інституціоналізації біткоїна. Незважаючи на це, варто відзначити, що на сьогоднішній день більшість грошових потоків до ETF відбувається за участю роздрібних інвесторів.

У період з 15 по 19 січня було проведено опитування серед 2000 осіб з США, Великої Британії та країн Євросоюзу з метою вивчення їхньої думки щодо майбутньої ціни та можливої волатильності біткоїна. Цікавилися цими питаннями у Deutsche Bank Research.

Які фактори впливають на курс Біткоїна?

Масовий розпродаж активів великими власниками має негативний вплив на курс біткоїна. За останні два тижні власники біткоїнів відчужили 70 000 BTC, що становить $3 млрд.

Компанія Grayscale також організувала великий розпродаж біткоїнів. Загалом, з моменту конвертації їх в біржовий фонд, інвестори продали акції Grayscale Bitcoin Trust на суму понад 2 мільярди доларів.

Крім того, багато монет продали гірники. 17 січня протягом доби їхні запаси скоротилися на 10 000 BTC, що оцінюється приблизно в $450 млн за поточними курсами. З історії відомо, що гірники реалізують монети, щоб поповнити обігові фонди або здобути кращі ціни під час ралі.

Професіонали зробили прогноз щодо майбутнього курсу валют українського гривні.

Незважаючи на поточний стан курсу біткоїна, засновник і генеральний директор SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі вважає, що загальна ринкова капіталізація біткоїна може зрости в більш ніж 13 разів. За його думкою, це буде впливати позитивно на курс BTC, оскільки до процесу будуть залучатися компанії з Волл-стріт.