За звітом CoinShares, минулого тижня биткоїн-фонди компаній BlackRock, Bitwise, Fidelity, Grayscale, ProShares та 21Shares зареєстрували рекордний приплив коштів на суму $2,45 млрд.
Надходження грошей до фондів з біткоїном. Вихідне джерело: CoinShares.
Благодаря новым американским спотовым биржевым биткоин-фондам, приток средств в инвестиционные продукты цифровых активов с начала года составил $5,2 млрд.
"Зараз активи, управляні криптоінвестиційними компаніями, досягли рівня в $67 млрд, що є найвищим показником з грудня 2021 року, піку останнього бичачого ринку", - повідомив голова відділу досліджень CoinShares Джеймс Баттерфілл.
За словами фахівця, швидке збільшення чистого припливу разом із зменшенням відпливу коштів з існуючих фондів, таких як конвертований фонд GBTC компанії Grayscale, свідчить про зростання інтересу до нових американських спотових біткоїн-фондів ETF.
Чому інституціями цікавиться біткоїн-ETF?
Біткоїн-ETF є дуже популярним серед інституціональних інвесторів з кількох причин. По-перше, він надає зручний та регульований спосіб інвестування в біткоїн, що дозволяє отримати експозицію до цифрового активу без необхідності прямого його володіння та турботи за зберігання та безпеку. Крім того, спотовий ETF створює більш прозоре середовище для формування ціни та забезпечення ліквідності, що є важливим для великих інвестиційних фондів, які прагнуть зменшити ризики та управляти великими сумами коштів.
Крім того, включення біткоїна в свій портфель за допомогою ETF надає можливість рознообразити активи і потенційно збільшити загальну дохідність портфеля, використовуючи високий потенціал зростання курсу BTC, при цьому знижуючи коливання за рахунок розподілу ризику.
Ці чинники роблять спотовий біткоїн-ETF привабливим інструментом для інституціональних інвесторів, які шукають нові способи збільшення свого капіталу.
Золото виграє в битві з біткоїном.
Також варто відзначити, що у 2024 році ETF на золото втратили $2,4 млрд, тоді як біткоїн-ETF, навпаки, залучили ще $3,9 млрд. Провідні ETF на золото зменшили свої позиції через загальну тенденцію падіння цін на золото.
Отже, відтік коштів з ETF на золото свідчить про зміну настроїв інвесторів на користь цифрових активів.