18 березня Кабінет Міністрів України схвалив план програми Ukraine Facility, яка передбачає фінансову підтримку України від Європейського Союзу на період з 2024 по 2027 рік. У документі також йдеться про цифрові активи та їх регулювання, повідомляється на веб-сайті українського уряду.
Програма "Україна Фасиліті" включає в себе перелік заходів, які Україна повинна здійснити для отримання фінансової допомоги у розмірі €50 млрд. У документі зазначено 69 напрямків реформування судової системи, засобів боротьби з корупцією, фінансових потоків та інше. Одним з аспектів, на який також звертається увага, є сектор віртуальних активів.
"Для покращення відповідності України стандартам Групи розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) необхідні подальші реформи, зокрема у сфері віртуальних активів, цільових фінансових санкцій та розслідувань", - зазначено у документі.
Також зазначається, що виникнення віртуальних активів і відсутність їх правового регулювання є негативним явищем, яке може сприяти шахрайству, відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та ухилянню від оплати податків. У зв'язку з цим винесено вимогу, щоб провайдери віртуальних послуг пройшли ліцензування та дотримувалися строгих заходів AML-політики.
Також у документі підкреслюється важливість внесення змін до закону про віртуальні активи та внесення відповідних поправок до Податкового кодексу України. При цьому українське законодавство повинно відповідати європейському згідно з регламентом MiCA.
Думки депутатів Верховної Ради
Керівник парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев, повідомив, що Верховна Рада не має наміру обговорювати питання пільгового оподаткування доходів фізичних осіб за операціями з біткоїном та криптовалютами. Влада не планує підтримувати розвиток діяльності з біткоїном, яку вважають "спекулятивною".
Гетманцев також підкреслив, що єдиним органом, який повинен бути відповідальним за регулювання сфери Біткоїн, є Національна комісія, що проводить фінансові послуги та ринки. Проте за його думкою, інституційна ефективність цього органу залишається дуже низькою.
У кого головна кількість біткоїнів в Україні
Останнім часом українські держслужбовці зробили більш активні декларації про володіння біткоїнами. Виявилося, що більшість цифрових активів належать співробітникам поліції та прокуратури. Із 1428 декларацій за 2022 рік 321 припадає саме на ці два відомства.