Прийнятий документ посилить контроль в межах Європейського союзу над фіатною валютою, а також над цифровими активами та усім, що з ними пов'язано.
Європейський парламент остаточно затвердив Положення про протидію відмиванню грошей (AMLR), як повідомляється в пресрелізі установи. Цей документ передбачає введення нових правил для боротьби з незаконними операціями, включаючи криптовалютну сферу.
В документі зазначено, що "зобов'язані особи" та постачальники послуг мають збирати більше інформації про користувачів, а також ретельно перевіряти їх у випадку використання криптовалюти для розрахунків.
Ці правила поширюються на фінансові операції на суму щонайменше €1000 або їх еквівалент у національній валюті, незалежно від того, чи є ця операція одиночною, чи відбувається за допомогою пов’язаних операцій.
Зацікавить вас, що Біткоїн став важливим фінансовим знаряддям - повідомив Міжнародний валютний фонд.
Також будуть впроваджуватися додаткові заходи щодо "зниження ризиків". До них відносяться аналітика блокчейну, збір даних про криптоактиви та інші заходи. Постачальники послуг, що пов'язані з індустрією, зобов'язані дотримуватися стандартних процедур KYC/AML.
Крім того, Європейський Союз вводить повну заборону на анонімні платежі через кастодіальні гаманці або транзакції з використанням конфіденційних монет. Незаконними будуть вважатися криптоміксери та інші сервіси, спрямовані на забезпечення додаткової приватності.
"Від готівки до криптовалют, від нерухомості до предметів розкоші та футбольних клубів - ми спрямовані на всі сфери, де існує ризик незаконної діяльності", - прокоментувала голосування за AMLR комісар ЄС з фінансових питань Майрід Макґіннесс.
Також слід зазначити, що за яку валюту найчастіше купують Біткоїн, дивіться в Kaiko.
Нові правила не поширюватимуться на виробників апаратного і програмного забезпечення, а також на некастодіальні гаманці, які не мають доступу або контролю над цифровими активами. До цієї категорії належать такі продукти, як MetaMask і Trust Wallet.
Далі AMLR повинні бути опубліковані в офіційному журналі Європейського Союзу. Планується, що це відбудеться у червні 2024 року. Положення набудуть чинності через три роки після їхнього остаточного затвердження — не раніше 2027 року.
Зазначимо, у 2023 році Європейський Союз став першим у світі, хто впровадив регулятивні стандарти для ринку криптоактивів та пов’язаних з ним послуг. Ці правила поширюються на випускачів токенів та постачальників криптослужб, включаючи криптобіржі та гаманці.
Нещодавно Національний банк України заявив, що українське законодавство в сфері криптовалют повинно бути адаптоване до стандартів Європейського Союзу. Деталі про це ви знайдете у нашому матеріалі.
Ознайомтеся з іншими популярними засобами.
Оцінка на ринковій капіталізації у криптовалютах: переваги та недоліки популярної стратегії
3 можливості з більшим потенціалом, ніж будь-яка криптовалюта.
Роберт Кійосакі пояснив, чому він ніколи не інвестує у біткоїн-ETF.
За даними Incrypted