Федеральний суд Канади визнав непідтвердженим та неконституційним застосування закону про надзвичайні ситуації у 2022 році, який дозволяв уряду заморожувати біткоїн-пожертвування від далекобійників, що брали участь у протестах. Про це повідомляє Cointelegraph.
"Не існувало жодної національної надзвичайної ситуації, яка б виправдовувала застосування закону про надзвичайні ситуації, і, отже, рішення про це було безпідставним", - зазначено у вироку суду.
У лютому 2022 року уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо вперше скористався законом для замороження коштів, включаючи біткоїни та криптовалюти, які були пожертвовані далекобійникам, які протестували проти обмежень COVID-19. Суд визнав цей закон неконституційним.
Учасники акції "Конвой свободи" використовували фургони для перекриття вулиць у Оттаві, як знак протесту проти нового вимоги, згідно з якою водії фургонів, які перетинають кордон між Канадою та США, мають бути повністю вакциновані проти COVID-19.
У той час уряд повідомив, що необхідно застосувати закон про надзвичайні ситуації, оскільки протести набули масового характеру. Канадська асоціація громадянських свобод (ССЛА), Канадський фонд конституції та інші групи оскаржили використання урядом закону про надзвичайний стан для заморожування коштів, стверджуючи, що це було зайвим та неконституційним рішенням.
Криптовалюта біткоїн та акції протесту в Канаді
Криптовалюти та біткоїни грали важливу роль у фінансуванні протестів далекобійників у 2022 році у Канаді. За різними оцінками, учасники протестів отримали мільйони доларів у якості підтримки. Однак, точна сума зібраних коштів залишається невідомою через складність відстеження цифрових активів, які працюють без централізованого контролю.
У лютому 2022 року краудфандингова платформа GoFundMe (американська комерційна платформа для збору коштів) призупинила понад 9 мільйонів доларів пожертв, які були зібрані для підтримки протесту. Внаслідок цього організатори перенесли свою діяльність на Tallycoin - платформу, побудовану на основі технології блокчейну Біткоїна. Там гурт HonkHonk Hodl зібрав понад 22 Біткоїни, що на той момент становило близько 925 000 доларів.
Християнський сайт для збору коштів GiveSendGo став популярною платформою для пожертвувань і вже зібрав понад $8 млн для далекобійників, включаючи суми в цифрових валютах. Однак канадська влада вирішила заморозити банківські рахунки цієї організації.
У той період керівники компаній з Біткоїн-індустрії, серед яких засновник біржі Kraken Джессі Павелла, були засуджені за замороження Канадою цифрових пожертв.
Пожертви та криптовалюта Bitcoin
Біткоїни вже неодноразово демонстрували свою ефективність у ситуаціях надзвичайних обставин, коли було необхідно невідкладно збирати пожертви. 9 жовтня ізраїльська спільнота Біткоїн оголосила про створення організації Crypto Aid Israel, яка збирала BTC для громадян Ізраїлю, що потребують гуманітарної допомоги внаслідок початку війни з ХАМАСом.
Починаючи з лютого 2022 року, урядові та неурядові організації з України збирають фінансову підтримку на біткоїн-гаманці з метою протистояти повномасштабному вторгненню РФ.