Капіталізація ринку стейблкоїнів вперше за останні роки досягла позначки у $140 мільярдів.

  • 28.02.2024 11:46
  • 4 хвилини читання
Капіталізація ринку стейблкоїнів вперше за останні роки досягла позначки у $140 мільярдів.

На фоні відновлення USDC та зростання Tether загальна ринкова вартість стейблкоінів збільшилася майже до 140 мільярдів доларів, вперше з кінця 2022 року.

За аналізом Coindesk, ринок стейблкоінів почав зростати в листопаді 2023 року, порушивши тривалу 18-місячну спадну тенденцію. Цю інформацію підтверджують дані від Coinbase, CoinMarketCap та DeFiLlama.

З часу того моменту капіталізація стейблкоїнів збільшилася на 12%, або $15 млрд. Загальна ринкова вартість тепер перевищує $140 млрд - вперше з грудня 2022 року.

Стейблкоїни - це токенізовані версії готівки, які поєднують традиційні (фіатні) гроші та ринки на основі блокчейну, надаючи учасникам ринку ліквідність для торгівлі та кредитування. Ці цифрові активи відіграють ключову роль на ринках, сприяючи зростанню ринкової капіталізації і розвитку ширшого криптовалютного ринку.

Також читайте: Польське місто впроваджує свій власний стейблкоїн.

Чому почала зростати ринкова вартість стейблкоїнів?

Стейблкоїн USDT від компанії Tether, найбільший за капіталізацією на ринку, зріс на $2 млрд за останній місяць і досяг нового рекорду в $98 млрд.

Другий за капіталізацією стейблкоїн - USDC від Circle - за місяць збільшився на $2,5 млрд. Він обігнав за зростанням USDT за той самий період і перевищив позначку в $28,5 млрд.

Підсилання USDC відбулося під час запуску спотових біткоїн-ETF у США в січні поточного року. Чималий обсяг фондів скористався послугами Coinbase та USDC для проведення розрахунків.

Девід Шаттлворт, дослідницький партнер Anagram, відзначив, що пропозиція USDC зросла майже на 10% за останній місяць і відповідальна за більш ніж половину загального зростання стейблкоїнів.

Компанія Morgan Stanley вважає, що стейблкоїни сприятимуть збереженню стабільності долара США в умовах ризику дедоларизації.

Токож USDC поступово поширює свою присутність поза американськими ринками США. Частка активів в розрахунках за деривативами та спотовою торгівлею на глобальних централізованих біржах (CEX) дорівнює вже близько 4%, у порівнянні з менш ніж 1% середині 2023 року.

"Зміни у пропозиції стейблкоїнів є індикатором того, чи втікають гроші з криптовалютної екосистеми, чи надходять в неї", - зауважує Ветле Лунде, старший аналітик K33 Research.

У 2024 році ринок стейблкоїнів продовжує розширюватися, оскільки на крипторинок надходять нові кошти, що сприяє зростанню вартості активів.

Раніше ми писали, що компанія PayPal, яка спеціалізується на платіжних послугах, використала свій власний стейблкоїн для інвестування у перспективний стартап Mesh, підкреслюючи свою підтримку стимулювання інновацій у галузі цифрових платежів.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами.

Як видобути Біткоїн: Усе, що варто знати про майнінг BTC

Чи можливо зламати блокчейн: Розглядаємо уразливість найнадійнішої цифрової технології.

Що говорив Сем Альтман про Біткоїн 10 років тому: які прогнози збулися