Китай планує внести значні зміни до закону про боротьбу з відмиванням грошей (AML), з метою охоплення операцій, пов'язаних з біткоїном та криптовалютами. Про це повідомляє Cointelegraph.
22 січня прем'єр-міністр Лі Цян провів засідання Державної ради, на якому обговорювався переглянутий закон про протидію відмиванню грошей. У 2021 році було запропоновано перший проєкт закону щодо боротьби з відмиванням грошей, який був переглянутий у 2023 році та включений до плану законодавчої роботи Державної ради. До 2025 року передбачається підписання закону.
Це буде перший суттєвий огляд китайських правил протидії відмиванню доходів злочинного походження з 2007 року.
Професор юридичного факультету Пекінського університету Ван Сінь, учасник обговорення, підкреслив необхідність вирішення питань, пов'язаних з відмиванням цифрових валют на законодавчому рівні. За його словами, чинне китайське законодавство не містить чіткого визначення цифрових активів.
Контроль в Китаї
У 2021 році Китай запровадив повне заборону на використання біткоїна та криптовалют. Офшорні біржі були змушені припинити свою діяльність в легальному режимі. Також були обмежені усі види майнінгу. Але завдяки технологічному прогресу та децентралізованій природі біткоїна, мешканці Китаю знайшли способи, як отримати доступ до ринку. Уряд помітив ризики, пов'язані зі відмиванням грошей, і встановив нові, більш суворі правила для припинення такої діяльності.
Варто також відмітити, що, незважаючи на обмеження в галузі майнінгу, понад 20% загального світового обсягу хешрейту припадає на Китай.
Небезпека, що йде від китайських добувачів.
Після заборони офіційним Пекіном видобутку біткоїнів у 2021 році, багато китайських майнінгових центрів переїхало до США. Водночас американські служби національної безпеки є занепокоєні розташуванням китайських дата-центрів поруч з об'єктами критичної інфраструктури.