Китайські рударі змінюють місцезнаходження на Ефіопію.

  • 12.02.2024 11:16
  • 3 хвилини читання
Китайські рударі змінюють місцезнаходження на Ефіопію.

Китайські компанії, що займаються майнінгом, все більше переносять свої потужності до Африки, зокрема до Ефіопії, через зміцнення регуляторної політики у Китаї. Про це зазначається у звіті агентства Bloomberg.

Так, з 21 майнера, які уклали договори з енергетичною компанією Ефіопії, 19 є китайськими. Майнерів приваблює низька ціна на електроенергію в Ефіопії, 92% якої виробляється на гідроелектростанціях. На жаль, майже половина місцевих жителів не має доступу до електрики.

У Ефіопії помірний клімат, що створює більш сприятливі умови для майнінгу порівняно з Техасом. У найбільшому майнінговому центрі США часто виникають високі температури, що призводить до зростання витрат на охолодження обладнання.

Реґулювання в Ефіопії

У Ефіопії, схоже на Китай, офіційно заборонено торгувати цифровими валютами. Однак, починаючи з 2022 року, країна легалізувала майнінг біткоїнів. Це привело до зростання інтересу китайських компаній, які, після заборони в Китаї в 2021 році, шукають новий інвестиційний центр. Завдяки цьому, вони все частіше вкладають кошти в операції на території африканської держави.

Сьогодні уряд Ефіопії звертає увагу на майнінг біткоїнів: видавання дозволів на таку діяльність відбувається формально в рамках регуляторної "пісочниці", що означає, що це здійснюється в умовах проєктної роботи. Влада також прийняла директиву, яка регулює на даний момент питання цифрових валют.

Видобуток корисних копалин у Техасі

Сьогодні Техас, американський штат, вважається одним з центрів майнінгової індустрії. Однак через виникнення екстремальних погодних умов влітку і взимку, майнери примушені припиняти видобуток біткоїнів.

Компанії беруть участь у програмах, що називаються Відгук на попит, і використовують такі програми для тимчасового відключення своєї техніки протягом періодів великого навантаження на енергосистему. Це допомагає забезпечити стабільність електромережі і запобігти перебоям у постачанні електроенергії.