За останні два місяці біткоїн-кити нагромадили понад 220 000 BTC. Про це повідомив аналітик Віллі Ву.
Фахівець наголошує на відмінності між зростанням активності китів і припливом до ETF, посилаючись на докази, які свідчать про різницю між покупкою китами і покупкою біржовими фондами.
Збирання монет китами. Джерело: соціальна мережа Х.
У той період, коли кити придбали понад 220 000 BTC за останні два місяці, потоки спотових ETF зменшилися, склавши лише близько 165 000 BTC за цей же час. Це показує, що інституційні інвестори, які купують BTC через спотові ETF, не можуть повністю пояснити значне зростання активності китів.
Кити та їхні функції на ринку
Великих власників біткоїнів у галузі криптовалют часто називають китами. Згідно з Glassnode, китами вважаються особи, які утримують у своїх резервах понад 1000 BTC. Їх рішення про купівлю та продаж біткоїнів можуть суттєво впливати на ринок. Великі угоди китів можуть спричинити значні коливання цін через величезний обсяг транзакцій.
Торговельна діяльність великих гравців може впливати на настрої на ринку. Спостереження за рухами китів дозволяє уявити можливі тенденції на ринку, оскільки інші інвестори можуть копіювати їхню стратегію. Крім цього, кити сприяють ліквідності ринку, роблячи великі угоди на купівлю і продаж.
Активація після подвоєння.
Великі інвестори почали демонструвати збільшену активність після халвінгу. Наприклад, 20 квітня з невідомої адреси було переказано 162,42 BTC, що дорівнює приблизно $10,6 млн. Переказ відбувся між адресами «bc1q839» і «bc1qnn». Однак ці транзакції не спричинили значного впливу на курс біткоїна, і цифровий актив продовжує торгуватися у боковому діапазоні.