Комісія з цінних паперів і бірж США відклала розгляд заявок на створення фондів, пов'язаних із Ethereum (ETF), від компаній BlackRock і Fidelity.

  • 05.03.2024 13:46
  • 3 хвилини читання
Комісія з цінних паперів і бірж США відклала розгляд заявок на створення фондів, пов'язаних із Ethereum (ETF), від компаній BlackRock і Fidelity.

Нагадаємо, найбільш ймовірний термін для їх схвалення - травень 2024 року. Аналітики Bloomberg оцінюють шанс позитивного рішення SEC у цей період на 50%

Сьогодні вночі Комісія з цінних паперів і бірж США відклала ухвалення рішень щодо запитів BlackRock і Fidelity на запуск спотових Ефіріум-ETF. SEC запровадила опитування, яке, на думку відомості, покаже відношення громадськості до нових криптофондів.

Зокрема, агентство цікавиться, чи викликає механізм Proof-of-Stake (PoS) у користувачів особливі побоювання з приводу схильності Ethereum до шахрайства та маніпуляцій. Комісія буде збирати коментарі до заявок щодо інвестиційних продуктів протягом 21 дня.

Вперше в SEC затримано ухвалення рішення щодо подання пропозицій на отримання Ethereum ETF від компаній BlackRock і Fidelity у січні, безпосередньо після схвалення списку спотових біткоїн-ETF (BTC) для запуску. SEC може відкладати ухвалення рішення до трьох разів.

Затримка зі сторони SEC не була несподіваною: багато аналітиків ринку та коментаторів ETF вже давно передбачали, що SEC прийме остаточне рішення про затвердження або відхилення ETF лише після завершення першого остаточного терміну у травні.

У листопаді 2023 року компанії BlackRock і Fidelity подали документи для отримання схвалення на спотові Ethereum-ETF. На додаток до них, заявки на реєстрацію цього типу активів надіслали інші компанії, такі як:

  • Франклін Темплтон.
  • Компанія Ark Invest та Швейцарська компанія 21Shares;
  • Інвестиції в відтінках сірого;
  • VanEck та інші компанії.

Інвестиційний аналітик Bloomberg ETF Джеймс Сейффарт зауважив 7 лютого, що 23 травня є остаточним терміном подачі спотової заявки VanEck на Ethereum ETF, і єдиним важливим днем для цього типу ETF.

Проте не всі переконані, що спотовий Ethereum-ETF буде таким же великим, як спотовий біткоїн-ETF - лише фонд iShares від BlackRock вже заробив вражаючі активи під управлінням на суму $10 млрд.

Це може бути цікаво для вас:

  • ETF-фонди або індексні фонди - це інвестиційні фонди, які відтворюють рухи певного індексу, такого як S&P 500. Їх рекомендують інвесторам-новачкам через їх простоту та низькі витрати. Сфера ETF-фондів розвивається в Україні, пропозиція росте, але порівняно з розвинутими ринками ще не дуже широка. Варто враховувати ризики та особливості таких інвестицій перед тим, як вирішити інвестувати в ETF-фонди.
  • Прийняття спотових біткоїн-ETF може значно вплинути на криптоіндустрію.
  • Спотовий Ethereum-ETF: аналіз переваг та недоліків перед очікуваним затвердженням.