Компанія Apple не видаляє підроблені криптовалютні додатки зі свого App Store.

  • 19.02.2024 13:46
  • 4 хвилини читання
Компанія Apple не видаляє підроблені криптовалютні додатки зі свого App Store.

Шкідлива програма Rabby Wallet досі доступна в App Store. Чотири дні тому користувачі виявили її і подали скарги.

За повідомленнями, фальшивий Rabby Wallet спричиняє хаос серед користувачів Apple App Store. Команда застосунку від DeBank підтвердила, що всі подібні застосунки в магазині є підробками, оскільки офіційний застосунок знаходиться на стадії тестування.

Знову з'явилось фальшиве додаток iOS. Зверніть увагу, що наш додаток iOS все ще знаходиться під оглядом. Визначте реальний додаток за розробником: DeBank (Android) та DeBank Global Pte. Ltd. (iOS). Для безпечного завантаження ВИКОРИСТОВУЙТЕ виключно наш офіційний веб-сайт: https://t.co/FZmFjG2o5X https://t.co/OX9HxHo354 — Rabby Wallet (@Rabby_io) 16 лютого 2024 р.

Програма-шахрай з'явилася в App Store під назвою "Rabby Wallet & Crypto Solution" від компанії "Solution Development", а історія версій показує, що вона перебуває в магазині вже щонайменше чотири дні. І це незважаючи на те, що безліч користувачів повідомляють про неї Apple.

18 лютого збуджений користувач з нікнеймом u/manolodf розпочав дискусію на Reddit, щоб попередити інших про фальшивий криптогаманець. Він також опублікував цю ж тему на форумі Apple, де поділився зі спільнотою скріншотами користувачів, які втратили гроші через шкідливе програмне забезпечення.

Як таке може відбуватися в екосистемі Apple? Як можливо, що підроблений криптогаманець зміг потрапити в магазин додатків і красти гроші користувачів? - цікавляться користувачі форуму.

Одна з постраждалих осіб повідомила, що її ошаравили на суму приблизно $5 000 за допомогою цього шахрайського додатка сьогодні вранці. Вона звернулася до служби підтримки Apple, щоб дізнатися, чи можна якось відшкодувати збитки, оскільки про цей додаток вже було повідомлено раніше.

"Інший користувач з X поскаржився, що щойно втратив 10% свого портфеля через шахрайський додаток Rabby_io з магазину Apple".

Колекціонер NFT з псевдонімом "bthemouth" повідомив про те, що його криптогаманці були розграбовані шахраєм після того, як він розкрив свою seed-фразу. Користувач надав адресу, яка, ймовірно, належить зловмисникові, на якій знаходилося понад 14 ETH, що відповідає сумі приблизно $40 000 на момент написання цього матеріалу.

Сьогодні мене обманули фейковий гаманцем на @Apple appstore. Це був гаманець, схожий на @Rabby_io, і він імпортував моє насіння туди. Після цього людина за обману змогла вилучити більшість моїх активів. Так що будьте обережні з гаманцями, навіть на app store (Я думав, що гаманець був…) — bthemouth (@bthemouth) 16 лютого 2024 року

Це не перший випадок появи в App Store підробленого гаманця Rabby. Застосунок з'являвся в магазині в жовтні та грудні 2023 року, згідно з попередженнями команди Rabby на той час. А 14 лютого було повідомлено, що в Apple App Store виявлено підроблений застосунок Curve Finance.

Ми раніше писали про перший у історії троян для iOS, який використовує Face ID для крадіжки коштів з банківських рахунків.

Вас може зацікавити це:

  • Revolut впроваджує нову систему ІБ захисту від кіберзагроз.
  • Як кіберзлочинці ухиляються від KYC на криптобіржах
  • Міністерство оборони самостійно розробить сервіси кіберзахисту.