Компанія BlackRock планує збільшити інвестиції в біткоїн-ETF.

  • 08.03.2024 14:31
  • 3 хвилини читання
Компанія BlackRock планує збільшити інвестиції в біткоїн-ETF.

Компанія BlackRock, один з найбільших управляючих активами в світі, планує придбати спотовий біткоїн-ETF для свого фонду Global Allocation Fund (MALOX). Цю інформацію було узгоджено в заяві, поданій до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Згідно з наданим документом, MALOX може придбавати власні спотові біткоїн-ETF BlackRock, iShares Bitcoin Trust (IBIT), а також ETF інших емітентів. Фонд буде інвестувати лише у ті біржові біткоїн-продукти, які котируються та торгуються на національних біржах цінних паперів.

MALOX - це не єдиний фонд BlackRock, в якому компанія планує створити біткоїн-ETF. 4 березня BlackRock подала схожу заявку для свого фонду Strategic Income Opportunities Fund (BSIIX).

Що стається з ETF? ETF - це інвестиційний інструмент, який представляє собою пакет акцій компаній або інші фінансові інструменти. Ці інструменти торгуються на біржі, та їх ціна змінюється в залежності від руху ринку. Якщо курс піднімається, ціна ETF також зростає, і навпаки, якщо курс падає - ціна знижується. Таким чином, інвестори можуть заробити або втратити гроші на ринку ETF, в залежності від ситуації на ринку.

5 березня обсяг угод щодо спотових біткоїн-ETF сягнув нового історичного позначення - $10 млрд. За словами аналітика Еріка Балчунаса, попередній рекорд в цьому секторі був встановлений 28 лютого, коли обсяг торгів щодо спотових біткоїн-ETF наблизився до $6 млрд.

Згідно з даними експертів, найбільший обсяг торгів показав біткоїн-ETF iShares (IBIT) від компанії BlackRock - $3,7 млрд. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) та Fidelity Wise Origin (FBTC) також досягли вражаючих показників торгів на рівні $2,8 млрд і $2 млрд відповідно.

Хто відповідає за зберігання активів біткоїн-фондів?

На сьогодні функції зберігача для емітентів спотових біткоїн-ETF виконує біржа Coinbase. У зв'язку з цим інший торговельний майданчик Kraken планує створити власний кастодіальний сервіс для надання послуг емітентам біткоїн-ETF.