Компанія Bolt залучила 220 млн євро до публічного розміщення акцій.

  • 06.05.2024 10:01
  • 3 хвилини читання
Компанія Bolt залучила 220 млн євро до публічного розміщення акцій.

Естонська компанія Bolt, відома як "єдиноріг", планує провести IPO та залучити додатково 220 млн євро фінансування для подальшого розширення своєї діяльності.

Компанія Bolt Technology OU отримала кредитну лінію на 220 мільйонів євро, що допоможе їй підготуватися до проведення публічної розмітчення акцій (IPO).

У своєму зверненні Маркус Вілліг, головний виконавчий директор стартапу, зазначив, що фінансування "надає нам додаткові можливості, оскільки ми працюємо над тим, щоб бути готовими до IPO".

Bolt пропонує послуги з виклику автомобілів, доставки їжі та прокату самокатів – це галузі, де збільшення в останні роки сповільнилося. Компанія діє в понад 45 країнах, переважно в Європі та Африці, і конкурує з Uber Technologies Inc.

У 2022 році стартап Bolt був оцінений у 7,4 млрд євро після привернення інвестицій у розмірі 628 млн євро від Sequoia Capital, Fidelity Management та інших інвесторів. У попередньому році компанія отримала 126 млн євро для розширення автомобільного парку, який вони орендують. За результатами останньої корпоративної звітності у 2022 році Bolt зазнав чистих збитків у розмірі 72 млн євро при виручці на рівні 1,26 млрд євро.

Цікава тема: Майбутнє IPO для українських ІТ-компаній - аналіз перспектив.

У липні минулого року Bolt прийняв на роботу нового фінансового директора з британської фінтех-компанії Revolut Ltd. і оголосив про свій намір досягти прибутковості протягом наступного року.

Citigroup Inc. очолював букранерську команду у недавньому фінансуванні, в якому також взяли участь декілька інших кредиторів.

Нагадаємо, що Telegram готується до IPO. Потенційні інвестори оцінюють компанію в більш як $30 мільярдів. Кількість користувачів цього месенджера вже перевищила 900 мільйонів осіб.

Павло Дуров не розкрив термінів і майданчика для першого розміщення акцій, але ЗМІ припустили, що Telegram може прагнути до лістингу в США. У своєму інтерв'ю Дуров уточнив, що оцінка у $30 млрд була зроблена, зокрема, глобальними технологічними фондами. Тим не менше, він виключив продаж Telegram.

Ознайомтесь із іншими популярними матеріалами:

Компанія Uber розпочала співпрацю з Mastercard.

За даними Bloomberg, Україна очолила список країн-лідерів за кількістю IPO у 2024 році.

Блокчейн TON оголосив про старт Telegram Web3 SuperApp.

За даними: Bloomberg.