Компанія CME планує розпочати торгівлю біткоїнами на спотовому ринку.

  • 16.05.2024 11:01
  • 3 хвилини читання
Компанія CME планує розпочати торгівлю біткоїнами на спотовому ринку.

Найбільша у світі ф'ючерсна біржа CME Group планує розпочати торгівлю біткоїнами на ринку спот. Про це повідомляє Financial Times.

Очевидно, біржа вирішила скористатись різким зростанням попиту серед інвестиційних менеджерів з Волл-стріт, щоб отримати доступ до сектору біткоїну.

Згідно з різними джерелами, які мають прямі знання про ситуацію, чиказька компанія веде переговори з трейдерами, які цікавляться купівлею й продажем BTC на регульованому ринку.

Якщо цей план буде здійснено, це буде означати подальше «проникнення» великих установ з Волл-стріт у сектор цифрових активів після того, як у січні Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) схвалила біткоїн-фонди. Проте, наразі CME не коментує цю ситуацію.

Яка користь буде у CME від торгівлі на спотовому ринку?

Введення спотової торгівлі біткоїнами на CME, де вже проводяться угоди з біткоїн-ф'ючерсами, спрощить інвесторам процес укладення угод з основним цифровим активом. Поширена стратегія серед професійних трейдерів біткоїнів і основна на ринку казначейських зобов'язань США, базисна торгівля полягає у позичанні грошей для продажу ф'ючерсів одночасно з купівлею базового активу з метою отримання прибутку від невеликого розриву між ними. Основна частина торгівлі казначейськими зобов'язаннями відбувається на майданчиках CME.

Незважаючи на те, що CME обслуговує переважно хедж-фонди та приватних трейдерів, їхня кількість відкритих позицій на ринку в Чикаго складає приблизно 26 000 на суму близько $8,5 млрд, що удвічі більше, ніж рік тому. Крім того, ця біржа перегнала Binance за обсягами торгів на ринку біткоїн-ф'ючерсів.

Способи, якими користуються конкуренти.

На початку 2024 року Чиказька біржа опціонів (CBOE), головний конкурент CME, почала торгівлю та кліринг маржинальними ф'ючерсами на біткоїн. Маржинальна модель призначена для підвищення ефективності використання капіталу та дозволяє клієнтам брати участь у торгівлі ф'ючерсами без необхідності передплати повного забезпечення.