Компанія Genesis отримала дозвіл на продаж акцій GBTC на суму $1,3 млрд.

  • 15.02.2024 14:30
  • 3 хвилини читання
Компанія Genesis отримала дозвіл на продаж акцій GBTC на суму $1,3 млрд.

Банкрутний кредитор Genesis отримав схвалення суду на продаж приблизно 35 мільйонів акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на загальну суму понад 1,3 мільярда доларів США, щоб скерувати отримані кошти на компенсацію постраждалим клієнтам. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Genesis планує продати понад 11 мільйонів акцій двох інших трастових фондів і отримати за них додатково 200 мільйонів доларів. Адвокат Genesis заявив, що поточна вартість акцій Grayscale становить приблизно 1,6 мільярда доларів.

Материнська компанія Genesis, Digital Currency Group, намагалася відкласти продаж до моменту, коли рішення щодо затвердження плану погашення боргу її дочірньої компанії буде ухвалено судом у справах про банкрутство. Digital Currency Group, що виступає проти плану погашення боргу Genesis, заявила, що не проти продажу акцій, але вказала, що такий продаж може виявитися передчасним, якщо план буде відхилений судом.

Що спричинило крах

Компанія Генезис надавала позики у цифрових активах клієнтам з різних країн. Однак, недостатній обсяг резервів, використання менш розповсюджених криптовалют та велика кількість ризиків у результаті призвели до фінансових проблем.

Так, Genesis мала близькі зв'язки з фінансовими операціями з неспроможним хедж-фондом Three Arrows Capital і банкротною біржею FTX. Внаслідок цього, обсяг її зобов'язань перевищував наявні резерви.

Унаслідок недостатної фінансової стабільності компанії, постраждали близько 100 000 кредиторів і загальна сума зобов'язань може становити $10 млрд. Genesis оголосила себе банкрутом внаслідок цього.

Які активи зберігаються у фонді Grayscale компанії Genesis і скільки їх?

Майже 1,4 млрд доларів активів Genesis зберігаються в GBTC, який став спотовим біржовим фондом. Частина акцій GBTC була передана на криптобіржу Gemini як застава в рамках програми Gemini Earn. Genesis намагається знайти ще 31 млн акцій GBTC, які були закладені у Gemini, але досі не передані.