Компанія Google оголосила про надання нових грантів українським стартапам.

  • 19.02.2024 13:01
  • 4 хвилини читання
Компанія Google оголосила про надання нових грантів українським стартапам.

Технологічний гігант Google оголосив про запуск другого етапу фінансування для українських стартапів, яке вони зможуть використати для свого подальшого розвитку.

Про це інформується у блозі Google.

У березні 2022 року компанія започаткувала Фонд підтримки Google для стартапів в Україні (Google for Startups Ukraine Support Fund). Завдяки його допомозі вдалося фінансувати 58 стартапів на загальну суму 5 млн доларів у вигляді безкоштовних грантів.

Стартапи, які отримали підтримку від Ukraine Support Fund, отримали 15,8 мільйонів доларів додаткового фінансування, що призвело до зростання доходів на 100% та значного збільшення кількості робочих місць, незважаючи на війну та виклики, з якими вони стикаються.

У моїй роботі я спілкувалася з сотнями підприємців-стартаперів, які поділилися зі мною багатьма цікавими думками про успішну екосистему стартапів. Тому ми так пильно працюємо, щоб надати їм підтримку якнайшвидше», - відзначає Агнешка Гриневич-Бєнєк, старший директор Google for Startups.

Також рекомендуємо читати: Український фонд Roosh Ventures зробив інвестиції в ізраїльський стартап.

Багато з них, такі як Skyworker.ai та Mindly, використовують штучний інтелект для створення економічних можливостей. Деякі з них отримали визнання від світових експертів, наприклад, Zeely, засновники якої увійшли до списку Forbes Europe 30 Under 30.

Google розпочав другий етап фінансування українських стартапів. Протягом 2024 року буде виділено 10 мільйонів доларів без залучення капіталу. Подача заявок розпочнеться незабаром.

Подібно до першого етапу, українські стартапи, що були відібрані, будуть оголошені поетапно протягом року. Вони отримають:

  • до 200 000 доларів у недержавному фінансуванні;
  • Підтримка ментора від Google;
  • підтримка товарів;
  • 300 000 доларів у формі кредитів на Google Cloud.

Y Combinator оголосив про запуск нового конкурсу для стартапів: як прийняти участь.

"Ця практична допомога спрямована на те, щоб українським підприємцям було надано можливість підтримувати та розвивати свій бізнес, зміцнювати свою спільноту та створювати основу для економічного відновлення після війни", - заявляє Агнешка Гриневич-Бєнєк.

Зазначається, що з початку повномасштабної війни Google виділив понад 45 мільйонів доларів готівкою та 7 мільйонів доларів у безготівковій формі для підтримки гуманітарних зусиль на користь людей в Україні та тих, хто рятується від війни. Крім того, компанія прагне використовувати свої продукти для допомоги постраждалим від війни, наприклад, для захисту від кібератак та боротьби з дезінформацією.

Нагадаємо, компанія Google запускає новаторську програму під назвою "Google for Startups Growth Academy: AI for Cybersecurity". Участь у ній беруть 17 стартапів з дев'яти країн, включаючи Україну.

Ця програма дозволить учасникам скористатися передовими інструментами, покращити співпрацю з партнерами та оволодіти найкращими практиками використання Google.

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

Як українки розвивають свій бізнес: аналітичний огляд та приклади успішних стартапів.

Український інститут Projector запустив стартап зі штучним інтелектом, що надає користь.

Компанія SMOK Ventures отримала від $25 мільйонів інвестицій, які будуть витрачені на підтримку українських стартапів.