Компанія Grayscale планує створити фонд біткоїна з найменшою комісією.

  • 23.04.2024 15:31
  • 3 хвилини читання
Компанія Grayscale планує створити фонд біткоїна з найменшою комісією.

Інвестиційна компанія Grayscale, яка керує спотовим біржовим фондом біткоїна GBTC з комісією 1,5%, планує випустити новий продукт під назвою Bitcoin Mini Trust (BTC Trust). За участь у цьому продукті буде стягуватися комісія в розмірі 0,15%. Про це повідомив аналітик Bloomberg, спеціалізований на ETF, Ерік Балчунас на своїй сторінці у соціальній мережі X.

Згідно з його заявою, комісія нового продукту буде найнижчою серед спотових біткоін-фондів, які зараз доступні в США.

Як зазначено в заявці до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), Grayscale передасть новому фонду 10% активів, які перебувають під управлінням GBTC, що оцінюються в суму $19,57 мільярдів. Після випуску паїв BTC Trust ці паї автоматично будуть розподілені серед власників паїв GBTC.

Запуск Bitcoin Mini Trust має на меті надати інвесторам GBTC доступ до більш доступного та конкурентоспроможного продукту. Наразі найнижча комісія за спотовий біткоїн-ETF у компанії Franklin Templeton (тікер EZBC) складає 0,19%.

Що відомо про інвестиційний фонд у криптовалюти Grayscale

Фонд біткоїна GBTC від Grayscale був створений понад десять років тому як біткоїн-траст і спочатку був доступний лише через приватне розміщення. У середині 2015 року його паї почали торгуватися публічно на позабіржовій основі.

У січні цього року він був перетворений SEC на спотовий біткоїн-ETF і почав торгуватися на біржі NYSE Arca.

На сьогоднішній день GBTC залишається найбільшим фондом біткоїна за обсягами активів під управлінням, але його вже наздоганяє IBIT від BlackRock ($17,58 млрд).

Новітні тенденції на ринку ETF захоплюючі. ETF є одним з найшвидше зростаючих інвестиційних продуктів, які набувають популярності серед інвесторів. У зв'язку з швидким розвитком технологій та збільшенням доступності інвестицій в ці цінні папери, ринок ETF безперервно змінюється і привертає увагу більше і більше учасників ринку. Зростання обсягів угод, нові інвестиційні стратегії і більш широкий вибір активів, доступних для інвестування через ETF, роблять його дуже привабливими для різних типів інвесторів.

Останні дні стали складними для біржових фондів через глобальну невизначеність. Лише ETF від компанії BlackRock торгується у "плюсі", зафіксувавши чистий приплив коштів у $184,5 млн протягом останніх двох торгових днів.