Компанія Grayscale виступила з пропозицією запустити опціони на біткоїн-ETF.

  • 06.02.2024 13:46
  • 3 хвилини читання
Компанія Grayscale виступила з пропозицією запустити опціони на біткоїн-ETF.

Майкл Зонненшайн, Генеральний директор Grayscale, закликав американських регуляторів схвалити опціони для спотових фондів біткоїна. Він поділився цим зверненням у своєму профілі на соціальній мережі X.

За його висловленнями, опціони мають велику користь для інвесторів, оскільки вони допомагають "орієнтоватися в ринкових умовах та досягати бажаних результатів".

Генеральний директор компанії Grayscale висловив заклик до забезпечення рівних умов для всіх аналогічних фінансових продуктів, зокрема спотових та ф'ючерсних інвестиційних фондів (ETF), які базуються на біткоїні. Він зазначив, що прикладом такого нерівного регулювання є те, що коли Комісія з цінних паперів і бірж в США затвердила перший ф'ючерсний біткоїн-ETF в жовтні 2021 року, опціони для цього фонду стали доступними для торгівлі вже наступного дня відповідно до існуючих правил.

Проте ця ж сама правило не поширюється на товарні ETF, оскільки їм потрібно пройти тривалу перевірку, схожу на процес для спотових біткоїн-ETF.

Біржовий опціон - це фінансовий похідний інструмент, який надає право, але не зобов'язує, власника купити або продати певну акцію, товар чи валюту за певною ціною в майбутньому. Цей інструмент дозволяє інвесторам здійснювати угоди з великими можливостями отримання прибутку при мінімальних ризиках. Біржові опціони активно використовуються на фондових та товарних біржах для здійснення торгівлі, забезпечення захисту від коливань цін та фінансового або ресурсного забезпечення. Українська мова

Біржовий опціон - це стандартизований контракт, який можна використовувати для купівлі (опціон "коло") або продажу (опціон "пут") певної кількості конкретного фінансового активу за передвстановленою ціною (ціною виконання) на певну дату або раніше.

Завдяки торгівлі опціонами інвестори можуть зробити передбачення щодо майбутнього руху окремих акцій, облігацій або загального фондового ринку. За угодами про опціон трейдери мають можливість - але не обов'язок - купити або продати базовий актив до певної дати за попередньо визначеною ціною.

Найбільшою ф'ючерною біржею

Від листопада 2023 року найбільшим у світі ф'ючерсною біржею на біткоїни стала CME Group, випередивши Binance. Це свідчить про зростання інституціонального інтересу до основного цифрового активу, оскільки платформу CME (Чиказької товарної біржі) переважно використовують великі фінансові установи.

Багато інституціональних інвесторів віддають перевагу продуктам, які регулюються та мають високу ліквідність, особливо тоді, коли Волл-стріт намагається впровадити нові біржові фонди на основі BTC.