Наразі ринок біткоїна перебуває у середині бичачого циклу. Інформацію про це надала компанія Grayscale, яка використовувала історичні індикатори, підтверджені поєднанням фундаментальних і технічних факторів.
Визначення початку "бикових бігів" може бути складним завданням, якщо не враховувати той факт, що ціна BTC часто досягає піка через 8-11 місяців після халвінгу. Аналітики компанії Grayscale в своєму останньому звіті визначили ключові елементи бикового ринку.
За звітом, ринки криптовалют у минулому починалися зі зростання популярності біткоїна.
У звіті зазначено, що цей тренд підкреслює значення біткоїна як передового індикатора для ширшого ринку криптовалют.
Проте три унікальні каталізатори відрізняють цей цикл від попередніх: приплив спотових біткоїн-ETF, позитивний приплив стейблкоїнів і скорочення обсягу BTC на біржах.
Незважаючи на зростання купівельної активності, що свідчить про збільшення запасів стейблкоїнів, важливим чинником, що підтримує ралі біткоїна, є наміри продавати, що підтверджується зниженням пропозиції на біржах.
Додаткові відомості від Glassnode показують, що загальна кількість BTC, що знаходиться відомих біржових гаманцях, скоротилася приблизно до 12% від загального обсягу пропозиції, "відзначивши найнижчий рівень за останні п'ять років".
Після розуміння тих факторів, які визначили ціну біткоїна до цього часу, важливо з'ясувати, на якому етапі знаходиться ринок. За думкою аналітиків Grayscale, зараз він перебуває на середньому етапі.
Використовуючи показник чистого нереалізованого прибутку/збитку (NUPL) - метрику, яка розраховує відсоток прибутку/збитку шляхом поділу різниці між ринковою та реалізованою вартістю на ринкову вартість, аналітики Grayscale стверджують, що коефіцієнт NUPL зрос із збільшенням ціни BTC. Це означає, що зі зростанням ціни інвестори, які купили актив за нижчими цінами, "все ще тримаються за свої монети".
Що відбувається зараз з курсом Bitcoin?
Протягом останнього тижня курс BTC знову почав зростати і з 26 березня тримається переважно вище за $70 000. Основним каталізатором зростання є спотові біржові фонди, які базуються на біткоїні. На 25 березня лідером став несподівано ETF від компанії Fidelity з обсягом $261 млн прибутку на день.
Незважаючи на значну коливання цін, на ринку не відбулося великих ліквідацій позицій трейдерів. Зокрема, їх обсяг склав лише $53 млн, що менше за середній обсяг за останні торгові дні.
Поведінка китів
Нещодавно помітно зросла активність власників гаманців, у яких баланс перевищує 5000 біткоїнів.
Так, минулого вихідного, 23 березня, п'ятий за розміром великий переказ біткоїнів уперше з 2019 року було здійснено в розмірі 94 500 BTC на загальну суму понад $6 млрд на три нові адреси.