Американська компанія Marathon Digital представила багатоланцюгову мережу другого рівня під назвою Anduro. Про це повідомляє Cointelegraph.
Anduro спрямований на розвиток та впровадження Біткоїна, а також підтримку інновацій у його екосистемі шляхом спрощення створення декількох сайдчейн-ланцюгів. Ця реалізація другого рівня сприятиме децентралізованому управлінню, надаючи перевагу функціям, спрямованим на розробників.
Ідея Марафону Діджитал. Джерело: Койнтелеграф.
Мережа впроваджує нові концепції, такі як об'єднаний майнінг, що потенційно дозволяє майнерам отримувати дохід від транзакцій в сайдчейні, продовжуючи при цьому видобуток біткоїнів. Генеральний директор Marathon Фред Тіль назвав Anduro перспективним проєктом, що сприяє довгостроковій стійкості Біткоїна і розвитку його екосистеми.
Мережа другого рівня - це система комп'ютерних пристроїв, яка працює на основі протоколів другого рівня моделі OSI. Вона відповідає за передачу даних між пристроями в межах однієї локальної мережі. Мережа другого рівня використовує фізичні адреси (MAC-адреси) для ідентифікації пристроїв і визначенням шляху передачі даних. Також цей рівень забезпечує контроль доступу до мережі та вирішує проблеми колізій даних.
Другий рівень мережі - це протокол, який створений над основною мережею блокчейну для підвищення її масштабованості, ефективності та функціональності. Ці рішення працюють автономно, але можуть взаємодіяти з основним блокчейном, щоб забезпечити такі переваги, як збільшення пропускної здатності транзакцій, зниження комісій і покращення конфіденційності.
Рішення другого рівня зазвичай передбачають обробку транзакцій або виконання смарт-контрактів поза головним блокчейном або в окремій мережі перед тим, як остаточні результати будуть записані в основний блокчейн. Цей підхід допомагає запобігти перевантаженню, забезпечуючи швидку обробку транзакцій і знижуючи витрати. Найбільш відомим прикладом рішень другого рівня є Lightning Network - платіжна мережа.
Марафон Цифрові інновації
У лютому 2024 року компанія Marathon Digital запустила сервіс Slipstream, який дозволяє відправляти складні та нестандартні транзакції до мережі Біткоїна. Наразі нестандартні транзакції часто виключаються з відправлення в мемпули вузлів, хоча вони відповідають параметрам консенсусу.