Компанія MicroStrategy бере у борг заради придбання BTC.

  • 06.03.2024 16:15
  • 3 хвилини читання
Компанія MicroStrategy бере у борг заради придбання BTC.

6 березня компанія MicroStrategy оголосила про розміщення облігацій на суму $700 млн із терміном погашення до 2030 року під ставку 0,6% річних. Частину залучених коштів планується використати на покупку біткоїнів, зазначено на офіційному сайті компанії.

Обсяг збільшено на $100 млн порівняно з недавно оголошеною пропозицією (спершу передбачалося розміщення на $600 млн). Планується закрити пропозицію 8 березня 2024 року. Крім того, MicroStrategy надала початковим покупцям облігацій опціон на купівлю протягом 13-денного періоду.

Бонди будуть не захищеними, пріоритетними зобов'язаннями компанії MicroStrategy і матимуть щорічну процентну ставку 0,625%, яка виплачується кожні півроку - 15 березня та 15 вересня починаючи з 15 вересня 2024 року.

За даними MicroStrategy, чистий дохід від продажу облігацій складатиме близько $684,3 млн після відрахування знижок, комісій початкових покупців і передбачуваних витрат на розміщення.

Компанія MicroStrategy планує використовувати чистий дохід від продажу облігацій для закупівлі додаткових біткоїнів та на потреби корпоративних цілей.

Компанія MicroStrategy робить покупки біткоїнів.

Починаючи з 2020 року, компанія регулярно залучає значні суми через продаж облігацій, які потім використовуються для придбання біткоїнів. Останнім часом MicroStrategy витратила $115 мільйонів на придбання 3000 BTC. У середньому компанія витрачає $51 813 на кожен біткоїн. На сьогоднішній день загальний обсяг запасів MicroStrategy становить 193 000 BTC.

За словами засновника компанії Майкла Сейлора, MicroStrategy наміренно не буде продавати свої BTC. Він вважає, що капітал постійно буде переходити з усіх класів активів в біткоїн, і якщо це так, то немає жодної причини продавати переможця і купувати того, хто програв.

MicroStrategy та індекс S&P 500

Через рост акцій на фоні ралі біткоїна, компанія MicroStrategy, яка є найбільшим корпоративним власником біткоїнів, наближається до можливості бути включеною до індексу S&P 500.

15 лютого компанія MicroStrategy піднялася на 535 місце в рейтингу найбільших публічних компаній США після восьмиденного періоду торгів, протягом якого ціна її акцій зросла на 46%.