Нестача майнінгових чипів на платформі з постійною вимогою збільшувати хешрейт може вплинути на діяльність компанії Riot Platforms, як зазначено в її річному звіті.
Зокрема, компанія перед халвінгом Біткоїна виявила 13 ключових ризиків, з якими можуть стикнутися майнінгові компанії. Один з таких ризиків, на який звернула увагу компанія Riot, - це тривала світова криза з чіпами.
"У зв'язку з глобальною триваючою кризою ланцюжка поставок та зростанням попиту на комп'ютерні чипи, виник дефіцит напівпровідників", - повідомила компанія Riot, вказавши, що це може вплинути на її видобуток у майбутньому.
У грудні компанія Riot уклала угоду на покупку 66 560 майнерів від виробника MicroBT на суму $291 млн. Генеральний директор компанії, Джейсон Лес, назвав цю угоду "найбільшою у історії компанії".
У своєму звіті Riot повідомила, що планує продовжувати оплачувати витрати на отримання та встановлення майнінгових пристроїв на більш високому рівні, ніж зазвичай, доки не вирішиться криза нестачі чипів.
Компанія також повідомила, що раніше стикалася з труднощами у програмному забезпеченні та прошивці, коли намагалася пристосувати свої майнери для роботи в умовах імерсійного охолодження, і може зіткнутися з аналогічними проблемами у майбутньому.
Одночасно Riot заявила, що існує ризик, пов'язаний зі зростаючою "конкуренцією в галузі", що означає, що компаніям потрібно продовжувати збільшувати хешрейт, щоб зберегти свою частку ринку.
Підготовка шахтарів до поділу наполовину
Майнінгові компанії активно підготовлюються до майбутнього халвінгу Біткоїна, змінюючи свої операції для зниження можливого впливу на прибутковість. Розуміючи, що халвінг зменшить винагороду за блок удвічі, компанії інвестують у більш продуктивне майнінгове обладнання, щоб підвищити свою конкурентоспроможність та скоротити витрати на електроенергію.
Крім цього, багато компаній переглядають свої географічні стратегії, переміщуючи потужності в регіони з нижчими тарифами на електроенергію та сприятливим кліматом, щоб зменшити витрати на охолодження обладнання.
Також важливим аспектом підготовки є розподіл доходів від різних джерел, що дає компаніям можливість зменшити залежність від доходів від видобутку в умовах зменшення винагороди за блок і збільшення складності видобутку.
Які компанії зможуть вистояти під час халвінгу?
За даними аналітиків CoinShares, компанії Riot, TeraWulf та CleanSpark мають найкращі можливості впоратися з викликами після халвінгу Біткоїна.
За висновками фахівців імовірно, що після халвінгу ціна біткоїна може опуститися до рівня $40 000. Нижче цієї позначки компанії, які займаються майнінгом, будуть змушені використовувати свої фінансові резерви, щоб продовжувати свою діяльність.