Компанія Vodafone планує впровадити технологію блокчейн у свої смартфони.

  • 06.05.2024 11:15
  • 4 хвилини читання
Компанія Vodafone планує впровадити технологію блокчейн у свої смартфони.

Британський провайдер телекомунікаційних послуг Vodafone має намір впровадити технологію блокчейн у смартфони.

Компанія планує інтегрувати криптовалютні гаманці з модулем ідентифікації абонента (SIM-картками).

Цей амбітний крок здійснюється в контексті фінансового плану компанії, який, на звіт свідчить, передбачає, що Vodafone Idea - окрема компанія, яка діє в Індії, де у компанії Vodafone Group є 45% акцій - візьме на себе майже $3 млрд боргу, зокрема $1,8 млрд у вигляді кредитів протягом наступних двох років.

У нещодавньому інтервʼю керівник напрямку блокчейн-технологій компанії Vodafone, Девід Палмер, розповів про плани компанії інтегрувати технологію блокчейн у сім-карти смартфонів.

До 2030 року очікується, що в експлуатації буде понад 20 мільярдів мобільних телефонів, багато з яких будуть смартфонами. Тому ми зосереджуємося на прив’язці сім-карти до цифрової ідентичності, до блокчейну і на використанні криптографії, яку ми маємо в цих сім-картах, для цієї інтеграції", – зазначив він.

Цікава стаття: Яку суму інвестував Vodafone в Україну за період двох років війни.

Палмер уважно розглянув цифри, стверджуючи, що за його прогнозами до 2030 року кількість використовуваних смартфонів сягне близько восьми мільярдів, а кількість криптогаманців зросте до 5,6 мільярдів. Це дозволить охопити майже 70% всіх мешканців планети.

Навіть з урахуванням фінансових проблем з індійською компанією Vodafone Idea, яка нещодавно продала акції на суму 2,2 мільярда доларів перед планами по залученню боргу на 3 мільярда доларів, рік 2024 був насиченим для групи Vodafone.

Компанія уклала 10-річне стратегічне партнерство з Microsoft, щоб надати клієнтам Vodafone послуги розгалуженого штучного інтелекту (ШІ).

Під час оголошення про угоду, генеральний директор Microsoft Сатья Наделла наголосив на інноваційному характері ШІ-технологій компанії, стверджуючи, що "нове покоління ШІ розкриє величезний потенціал для кожної організації та галузі по всьому світу".

Це вже не вперше, коли компанія працює над поєднанням технології мобільного зв'язку з апаратним забезпеченням блокчейну. У 2019 році американський стартап VaultTel оголосив про свої плани створити фізичний криптогаманець, який можна буде вставляти в слот для SIM-карти смартфона.

Нагадаємо, що компанія Vodafone планує співпрацювати з Starlink Ілона Маска з метою розширення спектру послуг, зокрема в галузі супутникового інтернету. Про можливі терміни запуску нових технологій та послуг наразі не повідомляється. Відзначається, що Vodafone розглядає можливість співпраці з Starlink для забезпечення супутниковим інтернетом кінцевого користувача.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Тепер можна перейти на контракт до Vodafone через Дію.

Vodafone впроваджує новий код мережі: деталі

Компанія Vodafone спільно з Intel розроблятимуть мікросхеми нового покоління.

За інформацією від Cointelegraph.