За кілька днів лише чисті надходження на спотових біржових фондах біткоїн-ЕТФ склали практично 1 млрд доларів.
Нагадаємо, що торги біткоїн-ETF розпочалися у четвер, 11 січня 2024 року. Регулятор SEC схвалив запити на запуск 11 подібних продуктів від таких компаній, як BlackRock, Bitwise, Grayscale, Hashdex, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity та Franklin.
Цей етап став вирішальним для криптовалютного ринку, обсяг якого тепер наближається до $2 трлн. Додавання Біткоїна (BTC) як регульованого інвестиційного інструменту, такого як спотовий ETF, дає можливість малим інвесторам отримувати доступ до криптовалютних активів через брокерів-дилерів. Це усуває потребу в користуванні нерегульованими криптовалютними біржами.
Так, протягом трьох повних днів торгів на спотових біткоїн-біржах відбувся приплив коштів, який становив приблизно 21 000 біткоїнів (BTC), що в даний момент оцінюється в 894 млн доларів за ціною 42 600 доларів.
Найбільшу суму грошей протягом цього періоду залучив iShares Bitcoin Trust (IBIT) від BlackRock, який придбав 16 362 біткоїни.
Fidelity посіла друге місце в Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) з 12 112 біткоїнами.
Також дізнайтесь: Як вплинуло рішення SEC на вартість Bitcoin та про що можна сподіватись.
Вплив індексного фонду GBTC на біткоїн-ETF
Тимчасово загальний приплив грошових коштів у криптовалюту скоротився через значний вивід з Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), який втратив практично 25 000 біткоїнів.
Перед тим, як спотовий біткоїн-ETF було затверджено в США, GBTC існував як закритий фонд і пізніше був перетворений на ETF, як і інші нові продукти від аналогічних компаній. GBTC збирав комісію у розмірі 2% від клієнтів за управління та тримав близько 630 000 біткоїнів до отримання дозволу на спотовий ETF.
Навіть із зниженою комісією за управління в розмірі 1,5%, ETF-версія GBTC має щонайменше на 100 базисних пунктів вищу комісію, ніж її нові конкуренти.
Цікавий факт: Greenpeace виступила проти затвердження біткоїн-ETF з конкретною причиною.
Крім цього, перетворення на ЕТФ означає, що фонд більше не продається зі знижкою до вартості чистих активів (ВЧА). Разом ці два фактори створили серйозну причину для власників GBTC продавати його.
Незважаючи на ситуацію з GBTC у біткоїн-ETF, протягом останніх днів відбулося значне зростання капіталовкладень, що призвело до суттєвого збільшення загального обсягу активів в ETF.
Нагадаємо, загальний обсяг торгів новими Біткоїн-спотовими ЕТФ перевищив 4,5 мільярда доларів у перший же день. Аналітик Bloomberg Intelligence Ерік Балчунас зазначив, що з моменту початку торгів було укладено 700 000 угод на 11 спотових ЕТФ. Він підкреслив, що це вдвічі більше порівняно з $QQQQ.
Раніше ми повідомляли, що після схвалення Комісією з цінних паперів та бірж США 11 спотових біткоїн-фондів, такі великі компанії Волл-стріт, як Vanguard і Edward Jones, почали обмежувати інвестиції своїх клієнтів.
Обмеження, які встановлені для цього нового способу інвестування в криптовалюту, змусили деяких клієнтів переглянути своє ставлення до фінансових установ, які користуються цією можливістю.
Ми також згадували про те, як прийняття спотових біткоїн-ETF впливає на криптоіндустрію.
Вас може зацікавити:
Що означає вираз біткоїн-ЕТФ і чому весь світ говорить про них?
Чи здатні ETF-фонди придбати всі біткоїни — думка експертів
Гонитва традиційних фінансових інституцій за створенням біткоїн-ЕТФ може негативно вплинути на сам біткоїн - так стверджує Артур Хейс.
Джерело: КоінДеск