16 січня невідома особа перенесла 2,9 BTC на іншу адресу, заплативши 4 BTC комісії за цю транзакцію. Whale Alert, сервіс, що відстежує незвичайні перекази, поділився цією інформацією в соціальній мережі X.
"За одну операцію, що відбулася щойно (вівторок, 16 січня), було сплачено комісію в розмірі 4 BTC ($173 148)", - повідомляється.
За наявними даними на mempool.space, отримувачу було надіслано лише 2,9 BTC. Це свідчить про те, що комісія за цю транзакцію перевищила розмір самої операції на 33%.
Згідно з даними сервісу, транзакція була переплачена в 29 992 рази. Користувач заплатив 1 800 890 сатоші за vByte (sat/vB) - це метрика, яка використовується для розрахунку попиту на простір у блоці Біткоїна у певний момент часу. У цей момент стандартна транзакція в цьому блоці коштувала близько 60 sat/vB.
Чи існує можливість повернути біткоїни назад?
Незважаючи на те, що транзакції та комісії у біткоїнах технічно є незворотними, були ситуації, коли їх повертали добровільно.
На приклад, у вересні майнінг-пул F2Pool повернув кошти компанії Paxos після того, як остання помилково сплатила $500 000 за біткоїн-транзакцію.
Існував ще один випадок, коли протягом кількох місяців пул Antpool виплатив майнерам надзвичайно велику суму в $3,1 млн. це було зроблено для анонімного користувача.
Перехід до гаманця Сатоші Накамото
Початком січня сталося досить особливе подія – невідомий користувач переказав 26,9 BTC (приблизно $1,17 млн) на адресу Genesis, яка належить Сатоші Накамото, творцю Біткоїна. Спільнота Біткоїн звернулася увагу на цю несподівану ситуацію: або Накамото "прокинувся", купив 27 біткоїнів і переказав їх на свій гаманець, або хтось просто витратив $1 млн.
Причина полягає в тому, що гроші з гаманців створювача Біткоїна, зокрема кошти, які зберігаються в блокчейні Genesis, не рухалися з моменту його зникнення у грудні 2010 року.