Економіка Парагваю щорічно може втратити понад $200 млн, якщо законодавці країни приймуть нещодавно запропонований законопроєкт про заборону майнінгу у країні. Про це заявив співзасновник і головний стратег компанії Hashlabs Mining Джаран Меллеруд, інформує Cointelegraph.
Заборона видобутку біткоїнів може обійтися Парагваю у понад 200 мільйонів доларів щороку, якщо припустити, що в країні існують потужності легальних майнерів у 500 мегаватт, які сплачують 0,05 долара за кіловат-годину операційних витрат», – розповів Меллеруд.
Такі великі ринки не є поширеними в Парагваї, де проживає близько 6,8 мільйонів осіб, а також країни, яка займає 94 місце у світі за обсягом ВВП в розмірі 41,7 мільярдів доларів США за даними Worldometer на 2022 рік.
Меллеруд стверджує, що до цього часу видобуток біткоїнів мав значний позитивний вплив на торговельний баланс Парагваю.
Зараз компанії, які займаються видобутком біткоїнів, мають зареєструватися та отримати дозвіл від Міністерства промисловості та торгівлі Парагваю.
Хто стане постраждалим в результаті заборони?
Якщо законопроєкт буде прийнятий, він може змінити ситуацію для одного з найбільших гравців галузі - компанії Marathon Digital Holdings. Вони почали розгортати дата-центр потужністю 27 МВт біля гідроелектростанції Ітайпу в листопаді минулого року.
Ще одна компанія Bitfarms у січні 2024 року уклала угоду щодо купівлі земельної ділянки в Ігуасу (поблизу греблі Ітайпу), де планує побудувати новий дата-центр з потужністю приблизно 100 МВт.
Чим займається законопроєкт
Цей документ забороняє створення ферм для майнінгу криптовалют, а також зберігання, створення та комерціалізацію цифрових активів.
Планується, що заборона буде діяти протягом 180 днів або до тих пір, поки не буде прийнятий повний закон, а оператор електричних мереж Національного управління електроенергетики (ANDE) зможе забезпечувати достатню енергію для майнерів без шкоди для інших користувачів енергосистеми.