Кракен бажає зберігати активи фондів у біткоїні.

  • 28.02.2024 14:15
  • 3 хвилини читання
Кракен бажає зберігати активи фондів у біткоїні.

Біржа Kraken планує створити кастодіальний сервіс для надання послуг емітентам біткоїн-ETF. Про це повідомляє The Block.

Як відомо, на даний момент тільки біржа Coinbase виконує роль сховища для емітентів спотових біткоїн-ETF.

Одобрення та подальший запуск біткоїн-ETF лише підкреслили важливість розширення кастодіальних рішень. Майбутній запуск Kraken Custody найкращим чином заходить для подолання потенційного ризику концентрації при багатосторонньому зберіганні, розподіляючи ризики екосистеми, яка залежить від одного кастодіана", - заявив голова інституціонального підрозділу Kraken Тім Огілві.

Роль кастодіанів на ринку біткоїн-ЕТФ Кастодіани грають важливу роль на ринку біткоїн-ЕТФ, оскільки вони відповідають за зберігання активів фонду. їхня основна функція - забезпечити безпеку та надійність у зберіганні криптовалют. Кастодіани відповідають за збереження приватних ключів, які дають доступ до цифрових активів, та забезпечують їх захист від кібератак та крадіжок. Вони грають ключову роль у забезпеченні довіри та легітимності біткоїн-ЕТФ для інвесторів.

Кастодіани виконують важливу роль на ринку спотових біткоїн-ETF, що розвивається, оскільки вони забезпечують збереження мільярдів доларів в біткоїнах, що належать таким фондам. Раніше цього місяця генеральний директор Coinbase, Брайан Армстронг, повідомив про це.

"Ми перемогли в восьми з 11 спотових біткоїн-фондів. І зараз в активів біткоїн-ЕТФ на суму $36 млрд під управлінням Coinbase Custody знаходиться приблизно 90%."

Щоб витіснити "єдиного кастодіана" - Coinbase, Kraken запускає свій сервіс. Компанія повідомила, що новий бренд буде обслуговувати фінансові гігантів, таких як інституціонали, хедж-фонди та заможні особи.

Статистика про ETF

Останнім часом популярність спотових біткоїн-EFT починає лише зростати. За період з 19 по 23 лютого установи вклали майже $598 млн у продукти, що пропонуються компаніями BlackRock, ARK Invest, Grayscale, Bitwise, ProShares, Fidelity та 21Shares. Також, зауважили аналітики, що наприкінці минулого тижня сповільнився відплив коштів із фондів.