Загальна вартість біткоїнів, які зберігаються в різних країнах, публічних та приватних компаніях, складає $175 млрд. Ця інформація міститься у звіті компанії VanEck, як повідомляє The Block.
Інтерес до біткоїна серед інституційних інвесторів зростає. Хедж-фонди, компанії з управління активами та благодійні фонди все частіше розглядають біткоїн як засіб накопичення. За даними VanEck, приблизно $175 млрд біткоїнів наразі знаходиться під управлінням ETF, країн, державних та приватних компаній.
За інформацією від CoinGecko, це складає близько 15% від загальної капіталізації Біткоїна, яка на даний момент оцінюється приблизно в $1,15 трлн.
У компанії також зазначено, що на даний момент торговці та підприємства приймають біткоїн як форму оплати більше, ніж коли-небудь раніше, і що інфраструктура розвинута таким чином, щоб зробити користування нею більш зручним для звичайних людей.
Найбільші резерви серед біткойн-ЕФТ
На сьогоднішній день спотовий біткоїн-фонд IBIT від компанії BlackRock придбав загалом 274 462 BTC, що дорівнює $15,7 млрд. Після BlackRock друге місце за кількістю придбаних біткоїнів займає компанія Fidelity, яка має 152 902 BTC ($8,8 млрд) у своєму фонді FBTC. На третьому місці розташувався ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), кількість біткоїнів у якого збільшилась до 43 180 ($2,4 млрд).
У компанії Grayscale, яка перетворила свій біткоїн-фонд з ф'ючерсного на спотовий, залишилося близько половини початкової кількості монет - 296 713 BTC ($17 млрд).
Уряд та біткоїни
Уряди більшості країн негативно ставляються до Біткоїна через те, що він зводить їх контроль над грошима. Однак можна вказати десять країн, в яких вже виявили BTC. Серед них першочергово США, Китай, Велика Британія, Німеччина, Україна, Сальвадор, Бутан, Венесуела, Фінляндія, Грузія та Болгарія.
Ці країни збирають біткоїни з кількох причин: як спосіб диверсифікації резервів, засіб обходу міжнародних фінансових санкцій, інвестицію в майбутню цифрову економіку та як захист від економічної нестабільності.