Курс BITCOIN преодолел 50 000 долларов.

  • 13.02.2024 09:00
  • 2 хвилини читання
Курс BITCOIN преодолел 50 000 долларов.

По-перше з 2021 року курс біткоїна перевищив 50 000 доларів, показавши зростання на 3,8% за останню добу.

Основний цифровий актив знову довів свою спроможність служити як засіб збереження вартості та резервний актив. За останні тижні попит на акції біржових фондів, заснованих на цьому активі, значно зрос. Наразі, його попит множинно перевищує видобуток монет шахтарями.

Добова динаміка курсу БТС/ДОЛАР США. Походження: CoinGecko.

Аналітики з позитивним настроєм глянуть в майбутнє біткойна цього року, оскільки навесні відбудеться черговий халвінг, а Федеральна резервна система (ФРС), ймовірно, знизить процентні ставки. Це сприятиме направленню капіталу на придбання стійких активів (перш за все, BTC).

Порівняння з 2021 роком

Останнім разом біткоїн торгувався на нинішніх рівнях ще у грудні 2021 року. Нагадаємо, що його ціна досягла історичного максимуму у $69 000 у листопаді цього ж року. Проте тоді ринок перебував у стані буму, і деякі проєкти, такі як Terra та FTX, здійснювали сумнівні стратегії з використанням BTC, які не відповідали основній меті.

На даний момент ситуація зовсім відрізняється. Ринок завершує період консолідації, найбільш відомі порушення вже розслідувані, багато компаній пройшли процедуру банкрутства та реструктуризації. Приплив капіталу від інституційних інвесторів має забезпечити перехід до швидкого зростання у найближчі місяці.

Динаміка цьорічного курсу.

Біткоїн розпочав свій шлях у 2024 році з курсом навколо $42 500. Після певного зростання, відбулася корекція через "продаж на новинах" після схвалення біткоїн-ETF. Але в лютому біткоїн повернувся до стрімкого зростання з темпами приблизно 10% на тиждень, що дозволило активу досягти важливого цінового рівня у $50 000 за одну монету.