Курс біткоїна може сягнути позначку $100 000, якщо буде створено біржовий фонд (ETF) для цієї криптовалюти.

  • 12.02.2024 16:01
  • 3 хвилини читання
Курс біткоїна може сягнути позначку $100 000, якщо буде створено біржовий фонд (ETF) для цієї криптовалюти.

Згідно з аналітиками компанії CryptoQuant, якщо поточна тенденція надходження коштів у спотові біржові біткоїн-фонди буде зберігатися, ціна біткоїна може досягти $112 000 вже в цьому році.

Генеральний директор компанії Кі Янг Джу поділився у своєму профілі в соціальній мережі X, що, на його думку, "найгірший варіант" для біткоїна - це коли його ціна становить принаймні $ 55 000, що є майже 15% зростання порівняно з поточними цінами. Цей висновок був зроблений на основі аналізу впливу припливу грошей у ринкову капіталізацію біткоїна і метричного коефіцієнта, який у минулому вказував на переоцінку або недооцінку ціни.

На ринку біткоїна ми спостерігаємо приплив 9,5 млрд доларів на місяць до спотових ETF, що може потенційно збільшити розмір капіталізації на 114 млрд доларів щорічно. Навіть за урахування відтоку коштів через GBTC, зростання на 76 млрд доларів може підвищити реалізований обсяг з 451 млрд до 527-565 млрд доларів, повідомив Джу.

З моменту старту, який відбувся майже місяць тому, біткоїн-фонди ETF на п'ятницю, 9 лютого, зібрали понад 192 000 біткоїнів у своїх активах.

Фонди з'явилися на ринку лише кілька тижнів тому, але вже залучили мільярди доларів від інвесторів, що зацікавлені у доступі до біткоїна, не купуючи його безпосередньо.

Обсяги ЕТФ біткоїна

Загальний обсяг торгів акціями спотових біткоїн-ETF почав збільшуватися і перевищив 1 мільярд доларів на день. Однак, не зважаючи на позитивну тенденцію, поточні показники все ще нижчі за торговельну активність у перші два тижні після їх запуску.

Абсолютним лідером за обсягом торгів став ETF інвестиційної компанії BlackRock. У день, 7 лютого, його обсяг склав 341,2 мільйона доларів, що перевищує результати найближчих конкурентів Grayscale та Fidelity. Фонд FBTC від Fidelity зайняв третє місце з обсягом у 200 мільйонів доларів, тоді як інші сім фондів мали щоденний обсяг у 188 мільйонів доларів.

Схоже на те, що ситуація з вартістю біткоїна

На минулому тижні головний цифровий актив збільшився на майже 9% і досяг позначки 46 000 доларів. Швидке зростання було забезпечено биками протягом останніх днів.

Компанія MicroStrategy придбала ще 850 BTC, а торговий обсяг інвестиційного фонду ETF від BlackRock перевищив показники Grayscale, що створює передумови для збільшення надходження коштів у біткоїн-ETF.