Курс біткоїна опускається внаслідок ліквідації трейдерів.

  • 16.01.2024 17:18
  • 2 хвилини читання
Курс біткоїна опускається внаслідок ліквідації трейдерів.

Введення біржових фондів (ETF) у США мало змішаний вплив на ринок: після початкового зростання курсу відбувся раптовий перелом і зниження до рівня $42 600. Про це повідомляє інформаційний портал CoinDesk.

Після запуску обмінного фонду біткоїну (ETF) його ціна тимчасово зросла понад 49 000 доларів, що призвело до позитивного настрою ринку та відкриття позицій з використанням кредитного плеча. Однак початкове ейфорія вщухла, і ціни на біткоїн спочатку впали до 45 700 доларів, а потім – до 42 600 доларів.

Динаміка ставки BTC/USD протягом семи днів. Зібрана інформація з сайту CoinGecko.

Нестабільність цін призвела до значних розірвань як довготривалих, так і короткотермінових ф'ючерсних контрактів на біткоїн. Загальний обсяг цих ліквідацій становив 83 мільйони доларів. Загальні збитки за різними ф'ючерсними продуктами досягли 230 мільйонів доларів.

Що означає ліквідація позицій трейдерів?

Ліквідація відбувається, коли позиція трейдера на ринку з кредитним плечем примусово закривається біржею через часткову або повну втрату початкової маржі трейдера. Це відбувається у випадку, коли трейдер не може виконати вимоги щодо маржі, необхідної для підтримки відкритої позиції.

Під час торгівлі з використанням кредитного плеча трейдери отримують позики, щоб збільшити свої позиції та збільшити можливий прибуток. Проте це також створює високі ризики, оскільки можливі збитки швидко накопичуються.

Шуміння довкола ф’ючерсів

На початку грудня відкриті позиції у ф'ючерсах на біткоїн на Чиказькій біржі (CME) досягли $5,2 млрд. Це всього на $200 млн менше, ніж історичний максимум, встановлений наприкінці жовтня 2021 року. Зростання відкритого інтересу спостерігалося на фоні зростання вартості біткоїна.