Курс біткоїна впав до позначки $64 000: причини.

  • 19.03.2024 08:46
  • 5 хвилин читання
Курс біткоїна впав до позначки $64 000: причини.

Криптовалютний ринок перебуває в сильній ведмежій хватці перед FOMC. Ціна Біткоїна скоротилася до $64 000, а Ethereum (ETH) опустився нижче $3 400.

19 березня ціна першої криптовалюти впала з $68 200 до $64 000. За добу монета подешевшала на 5,45%. Наразі Біткоїн торгується на рівні $64 469. Його ринкова капіталізація складає $1,27 трлн при обсязі торгів $59 млрд. У "червоному" опинилися всі активи з топ-10, разом із цифровим золотом.

Загальна капіталізація ринку скоротилася до $2,43 трлн, втративши 6,79% за добу. За даними Coinglass, обсяг ліквідацій на ринку ф'ючерсів протягом останніх 24 годин сягнув $422 млн. З них більша частина, а саме $345 млн, припадає на лонги.

На широкому ринку криптовалют почалися значні продажі: Ethereum скоригувався на 7-8%, а деякі альткоїни - на двоцифрові цифри. Тиск від продавців відбувається лише за день до важливої зустрічі FOMC, запланованої на середу.

Нарада Федерального відкритого ринкового комітету (FOMC) та центральних банків

На цьому тижні, 20 березня, Федеральний відкритий ринок (FOMC) ФРС повинен оголосити своє рішення щодо відсоткових ставок. За даними CME, ймовірність того, що відсоткові ставки залишаться незмінними, складає 99%.

Після засідання FOMC очікується виступ Джерома Пауелла, від якого залежить подальша доля ризикових активів. Інвестори активно вивчають його слова, намагаючись розгадати будь-які натяки, які можуть бути включені в його виступі. Вони цікавляться поглядом ФРС на інфляцію та її можливим впливом на курс Біткоїна.

Деякі експерти вважають, що потенційне зростання ціни на біткоїн у 2024 році значно залежатиме від рішення Федеральної резервної системи перейти від обмежувальної до експансивної грошово-кредитної політики. Ця зміна може бути викликана зниженням інфляції нижче 3% або ознаками економічного спаду. Таким чином, якщо відсоткові ставки залишаються високими протягом тривалого періоду, ймовірність різкого зростання біткоїну зменшується.

Ціна Ethereum зіткнулася з сильним тиском від продавців.

Компанія QCP Capital, великий учасник на ринку криптовалют, повідомляє про перевагу негативного настрою на азійській торговій сесії. Курс Ethereum (ETH) стрімко знизився до недавніх мінімумів, досягнувши рівня $3 340, що свідчить про зростаючу тривогу серед інвесторів.

Обурення щодо ETH, схоже, посилюються: фронтальний рух у напрямку зниження збільшився до -15%, що свідчить про підвищене хвилювання серед учасників ринку. У той же час, кити Ethereum переміщують значну кількість монет на біржі.

Останній аналіз даних від Lookonchain розкриває цікаву інформацію про велику транзакцію Ethereum (ETH), яку здійснив акула за останні дві години. Маючи значні активи, акула вивела на біржу Binance 13 691 ETH ($9,06 млн), що свідчить про отримання прибутку.

Розумний кит вніс 13 691 $ETH ($9.06M) на #Binance за останні 2 години, щоб зняти прибуток. Цей кит почав торгувати $ETH 9 серпня 2023 року і зробив всього 5 угод. Він втратив гроші на першій угоді і виграв останні 4 угоди, з загальним прибутком у розмірі $16.9M!... pic.twitter.com/5DtE4ilWMF - Lookonchain (@lookonchain) 19 березня 2024 року

Проте, дані відслідковування спотових біткоїнів-ETF показують рекордний відтік коштів з Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) у розмірі -$642,5 млн. Компанія QCP Capital уважно моніторить ситуацію з відтоком коштів ETF, підкреслюючи, що чисто від'ємний результат може свідчити про ведмежі настрої на ринку.

Раніше ми писали про те, що Банк Японії після 17 років ухвалив історичне рішення - підвищивши базову відсоткову ставку зі значення -0,1 % до 0-0,1 %. Це перше підвищення ставки з 2007 року, що офіційно завершує восьмирічний період від'ємних процентних ставок.

Вам може цікавити це:

  • Прогноз компанії Standard Chartered стосовно ціни на Біткоїн та Ефір до кінця 2024 року.
  • Binance запропонувала винагороду у розмірі $5 мільйонів: за що?
  • Ілон Маск повідомив про те, що він закупляє автомобілі Tesla за допомогою криптовалюти DOGE.