Курс криптовалюти біткоїн впав нижче позначки 40 000 доларів США.

  • 23.01.2024 16:32
  • 3 хвилини читання
Курс криптовалюти біткоїн впав нижче позначки 40 000 доларів США.

У вівторок, 23 січня, вартість біткоїна продовжила знижуватись, опустившись нижче від позначки $40 000 і досягнувши найнижчого рівня з початку грудня. Про це повідомляє телеканал CNBC.

23 січня курс біткоїна впав нижче рівня $40 000. Інформація була отримана від Coin Metrics.

З початку торгівлі спотовими біткоїн-фондами ETF у США 11 січня відбулося зниження ціни біткоїна на 15%. Деякі експерти вказують на тимчасовий тиск продажів з боку Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), з якого з 19 січня було виведено близько 2 мільярди доларів, тоді як у фонди BlackRock's iShares Bitcoin Trust та Fidelity's Wise Origin Bitcoin Fund відбувся притік понад 1 мільярда доларів.

"Втрата коштів з GBTC не має великого значення, оскільки приплив BTC до інших ETF наразі компенсує цю втрату в розмірі 1,2 мільярда доларів США. Здається, що щоденний витік коштів з GBTC, який здається значним, має психологічний вплив на ринок", - зазначив аналітик криптовалютного ринку з японської біткоїн-біржі Bitbank Юя Хасегава.

Нереалізований прибуток трейдерів залишається значним, тимчасово. Аналітики прогнозують, що ціна біткоїна буде падати ще тривалий час, перш ніж почне зростати знову. Згідно з розрахунками фахівців, у найближчій перспективі рівень підтримки біткоїна становитиме $36 000 і його варто буде слідкувати. Однак, експерти вважають, що біткоїн може встановити новий історичний рекорд цього року.

Минулого тижня сталася непроста ситуація з курсом валют.

Протягом минулого тижня, з 12 по 19 січня, спостерігалася більш як 10% зниження вартості основного цифрового активу через зміну настроїв на ринку.

Майнери розпочали розпродаж своїх запасів, щоб забезпечити операційні витрати, особливо у зв'язку з розширенням свого бізнесу після халвінгу. Продаж досяг до 10 000 монет на день, що становить найбільшу кількість за останній рік.

Протягом більшої частини тижня курс біткоїна коливався навколо 43 000 доларів, але потім відбулася ще більша корекція, і ціна навіть опустилася до 41 000 доларів. Тимчасові корекції були спостережені на попередніх стадіях циклу за кілька місяців до халвінгу.

Продаються акції інвестиційного фонду Grayscale.

Починаючи з 11 січня, інвестори продали акції Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад 2 млрд доларів, після їх перетворення на біржовий фонд. Значна частина цих коштів була продана на FTX. 22 мільйони акцій, які були продані цією компанією і знищили її частку в GBTC до нуля, коштували приблизно 1 млрд доларів.