Ліквідність Біткоїна досягла найвищих значень з жовтня 2023 року.

  • 21.02.2024 16:02
  • 3 хвилини читання
Ліквідність Біткоїна досягла найвищих значень з жовтня 2023 року.

Як передбачалося у грудні, запровадження на біржі біткоїн-ETF, затверджені у січні, мають вплив не лише на ціну криптовалюти, але й на ліквідність портфеля замовлень, тобто на можливість торгувати за стабільними цінами.

Ці наслідки стають все більш помітними через місяць після початку торгівлі майже десяткою ETF.

У вівторок, 20 лютого, глибина ринку Біткоїна на 33 централізованих біржах становила 2%, або загальна вартість ордерів на купівлю і продаж в межах 2% від ринкової ціни, досягла $539 млн. Це найвищий показник з жовтня і на 30% перевищує показники з моменту виходу спотових ETF на ринок 11 січня, за даними компанії Kaiko з Парижа.

Чим глибший ринок або вища ліквідність, тим легше купувати і продавати великі обсяги без впливу на ціни, і тим менші "ковзання" - різниця між цінами, за якими котируються і виконуються угоди.

Цікава тема: ринок опціонів на біткоїн набирає обертів - якому ціновому діапазону треба бути обережним трейдерам.

Експерти компанії Kaiko вказують на те, що американські біржі очолили зростання глибини світового ринку Біткоїнів.

Після того, як у жовтні на ринку з’явилися очікування щодо спотових ETF, частка американських бірж у глобальній 2% глибині ринку зросла з 14,3% до 48%.

Незважаючи на покращення глибини ринку, вона залишається значно нижчою за рівень у понад $800 млн, який спостерігався до краху криптовалютної біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда та його дочірнього концерну Alameda Research у листопаді 2022 року.

Раніше ми повідомляли, що втрачено доступ до нових адрес біткоїн, на яких зберігається BTC на суму приблизно $25 мільярдів. Це може призвести до панічних продажів у разі подальшого зниження ціни.

Також хочемо нагадати, що ринок опціонів на біткоїні набирає обертів: на який ціновий діапазон треба звернути увагу трейдерам.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами.

3 альткоїни, які можуть повторити успіх Worldcoin Якщо ви шукаєте альтернативні криптовалюти, які можуть повторити успіх Worldcoin, подивіться на наступні три варіанти.

Binance планує вилучити зі списку торгових пар активи, які користуються популярністю.

Віталік Бутерін виявив найбільшу помилку в Ethereum і вказав шляхи її усунення.