Майнери готуються до продажу своїх запасів.

  • 14.05.2024 11:30
  • 3 хвилини читання
Майнери готуються до продажу своїх запасів.

За інформацією дослідницько-аналітичної компанії Kaiko, майнери скоро можуть почати продавати свої запаси біткоїну через різке зниження доходів. Цю інформацію передає видання The Block.

Компанії, які займаються видобутком біткоїнів, мають два джерела доходів: субсидії та комісії за транзакції. Проте зниження активності у мережі та халвінг призвели до зменшення прибутків майнерів. У першому тижні травня доходи від комісій за транзакції були нижчими, ніж від субсидій за видобуток блоку біткоїна.

Можливий продаж біткоїнів може серйозно вплинути на ринок, особливо у випадку низької ліквідності. За даними аналітиків Kaiko, майнінговим компаніям, як, наприклад, Marathon Digital, яка має в своєму портфелі біткоїни на суму $1,1 млрд, вистачить продати лише частину своїх активів, щоб спричинити різке коливання курсу.

Як добре підготувалися майнери

Зменшення винагороди майнерів у мережі Біткоїна через халвінг суттєво впливає на їхні доходи. Кожні приблизно чотири роки кількість нових біткоїнів, які отримують майнери за створення блоку, зменшується вдвічі. Це означає, що за ту саму роботу майнери отримують менше криптовалюти. Однак халвінг може спричинити зростання ціни біткоїна, оскільки сповільнюється темп його випуску, що може компенсувати зменшення винагороди.

Перед останнім харвінгом майнінгові компанії відмінно розуміли виклики, тому вони організували свою діяльність так, щоб максимізувати власний прибуток та зміцнити свої позиції на ринку в середньостроковому періоді. Генеральний директор Hashlabs Mining Джаран Мелеруд також відзначив, що компанії скористалися сприятливими умовами останніх двох років, про що свідчить збільшення хешрейту Біткоїна на 70% з січня 2022 року.

Спадок доходів

Те, що майнери почали втрачати прибутки, помітив ще на самому початку травня Кі Янг Джу, генеральний директор CryptoQuant. За його словами, доходи майнерів знизились до рівня початку 2023 року в основному через зниження удвічі субсидії після халвінгу.

Поміж зменшенням видобутку біткоїнів погано позначилося на прибутковості компаній також зниження самого курсу BTC. Однак, за словами голови CryptoQuant, майнери не поспішають продавати біткоїни зі своїх запасів, незважаючи на складену ситуацію.