Майнери за пів року продали Bitcoin на $124 мільярди.

  • 10.04.2024 15:30
  • 3 хвилини читання
Майнери за пів року продали Bitcoin на $124 мільярди.

Компанії, які займаються майнінгом, у очікуванні наближення халвінгу, який має відбутися наступного тижня, почали активно реалізовувати свої запаси біткоїнів. Про це свідчать дані, які надав сервіс Wintermute.

"Шахтарі стабільно продають біткоїни. У розрахунку на BTC їхні запаси досягли трьохрічного мінімуму. Отримані кошти заздалегідь спрямовуються на компенсацію майбутніх наслідків халвингу та на підвищення ефективності видобутку біткоїнів", - відзначили аналітики.

За їхніми розрахунками, за останні пів року майнінгові компанії разом продали BTC на суму в $124 мільярди, у результаті резерви скоротилися до 1,8 мільйонів біткоїнів.

У 2020 році майнінгові компанії підготувалися до третього халвінгу мережі Біткоїна протягом п'яти місяців і збільшили свої запаси на 25 000 ВТС. Проте зараз ситуація кардинально змінилася: протягом шести місяців майнери продали понад 27 000 біткоїнів. Цей рух, ймовірно, пов'язаний із гострим стрибком вартості біткоїна, що виник внаслідок дисбалансу попиту та пропозиції під час запуску спотових ETF. Така ситуація надає можливість майнерам заздалегідь фіксувати прибуток за більш вигідною ціною, - підкреслили у Wintermute.

Зараз ціна одного біткоїна на ринку становить близько $68 400. Протягом останньої доби ціна BTC знизилася на 2,9%.

Скільки майнери заробили?

У попередньому місяці загальний прибуток майнінгових компаній досягнув історичної позначки у $2 млрд. З цієї суми приблизно $85 млн склали комісії за транзакції, а решта $1,93 млрд – винагорода за видобуті блоки.

Найбільше блоків добув (видобув) американський пул Foundry - 1312, що становить 30% від загальної кількості. На другому місці розташувався китайський Antpool з 989 блоками або 23% від загальної кількості.

Хто купує біткоїни відразу у майнерів

Представники компанії Hut 8 повідомили, що декілька великих банків звернулися до них з пропозицією безпосередньо купити біткоїни. Ймовірно, дефіцит, спричинений біткоїн-ETF, змусив фінансові установи шукати можливості придбання криптовалюти у майнінгових компаній.