Marathon Digital видобув найбільший блок біткоїна.

  • 04.03.2024 10:15
  • 2 хвилини читання
Marathon Digital видобув найбільший блок біткоїна.

2 березня майнер Marathon Digital видобув рекордно великий блок обсягом 3990,36 Кб за допомогою свого нового сервісу Slipstream. Цю інформацію підтверджують дані блокчейн-агрегатора Mempool Space.

Це стало можливим завдяки сервісу прямого подання транзакцій Slipstream, який забезпечує власний майнінговий пул MARA компанії Marathon Digital. Також певний вплив на досягнення мали ініціативи OrdinalsBot, що спростили процес внесення записів Ordinals до блокчейну Біткоїна. Загалом весь блок займає один великий запис Ordinals з нової колекції.

Найбільший розмір блоку. Взято з Mempool Space.

Проте цей блок не побив рекорд за вагою транзакції, який все ще належить F2Pool. В цілому, це підкреслює бажання Marathon Digital розвивати технологію майнінгу та впроваджувати інновації в галузі блокчейну.

Теоретично максимальне значення

Спочатку розмір блоку Bitcoin був обмежений на рівні 1 МБ, щоб уникнути спам-транзакцій і забезпечити децентралізацію, дозволяючи вузлам з обмеженими ресурсами брати участь у мережі.

У період з 2015 по 2017 рік у спільноті Біткоїн виникли дискусії щодо можливості збільшення ліміту розміру блоку для задоволення зростаючого попиту на транзакції. У результаті було прийнято рішення про впровадження оновлення Segregated Witness (SegWit), яке фактично збільшило розмір блоку до приблизно 4 МБ, шляхом відокремлення підписів транзакцій від основних даних блоку.

Інші проєкти Марафону

Компанія Marathon оголосила про створення протоколу другого рівня під назвою Anduro. Ця федеративна модель використовує кворум для значного покращення масштабованості мережі Біткоїна, при цьому не посягаючи на децентралізацію або стабільність.