Мешканці Аргентини почали активно придбавати BTC.

  • 20.03.2024 16:30
  • 3 хвилини читання
Мешканці Аргентини почали активно придбавати BTC.

У Аргентині попит на біткоїни досяг максимального значення за останні 20 місяців через 276% інфляції. Про це повідомило агентство Bloomberg, посилаючись на дані місцевої біржі Lemon.

Обмін песо на долари - основний інструмент протягом десятиліть - за останні два місяці втратив свою привабливість, оскільки паралельний обмінний курс, що широко використовується, зміцнився на 10% щодо долара, у той час, як біткоїн за цей же період зріс майже на 60% відносно долара.

Протягом тижня, що завершився 10 березня, компанія Lemon зареєструвала понад 35 000 угод з купівлі біткоїна, що вдвічі перевищує середній щотижневий обсяг минулого року. Поведінка клієнтів була схожою на поведінку клієнтів інших великих бірж в Аргентині.

Статистика угод з біткоїном. Інформація взята з ресурсу Lemon.

Також було зазначено, що обсяг операцій з BTC у 2024 році збільшився вдесятеро порівняно з попереднім роком, а купівля стейблкоїнів за цей же період зменшилася на 60-70%, повідомив генеральний директор Belo Мануель Бодройт.

Проблема з економікою в Аргентині полягає в тому, що країна стикається зі складнощами в галузі економіки.

За даними статистичного агентства Аргентини, річна інфляція у країні сягнула 211%. Це найгірший показник за останні 30 років. У грудні минулого року споживчі ціни зросли на 25,5%.

Лібертаріанський президент Аргентини Хав'єр Мілей, який прийшов до влади у грудні минулого року, 20 грудня підписав указ про проведення понад 300 реформ, спрямованих на лібералізацію економіки країни. Під час церемонії інавгурації він заявив, що аргентинцям доведеться пройти через болісні місяці, поки він працює над виходом країни із економічної кризи.

"Легалізація" криптовалют

Влада Аргентини вирішила спростити процес легалізації цифрових активів, навіть якщо вони не були враховані при сплаті податків. У новій реформі передбачено «схему регулювання», яка дозволяє платникам податків декларувати біткоїни та криптовалюти без необхідності надавати додаткові докази їхнього походження.