"Ми створили інноваційну екосистему, яка об'єднує амбітні та талановиті стартапи, щоб спільно втілювати ідеї" - заявив Євген Хоменко, керівник відділу дослідження та розробки у компанії "Нова пошта", про запуск інноваційної платформи NovaTech.

  • 01.04.2024 13:47
  • 10 хвилин читання
"Ми створили інноваційну екосистему, яка об'єднує амбітні та талановиті стартапи, щоб спільно втілювати ідеї" - заявив Євген Хоменко, керівник відділу дослідження та розробки у компанії "Нова пошта", про запуск інноваційної платформи NovaTech.

📦 Нова Пошта вклала 1,4 мільйона доларів у дослідження та розробки і запустила платформу NovaTech для співпраці зі стартапами та винахідниками. Цей крок відкриває широкі можливості для створення нових продуктів. NovaTech, що розробив відділ дослідження та розробки, має на меті поліпшити послуги не лише самої Нової Пошти, а й створити спільноту інноваторів, що спільно працюватимуть над великими проєктами. 📦

Нова пошта, визнаний лідер у сфері експрес-доставки в Україні, робить наступний крок у розвитку технологій шляхом запуску свого інноваційного проєкту. Компанія запускає проєкт NovaTech, який спрямований на об'єднання найкращих винахідників країни для спільного створення продуктів, що можуть визначити майбутнє логістики та доставки.

Під час нашої розмови з Євгеном Хоменком, керівником департаменту дослідження та розробок у компанії "Нова пошта", ми дізналися про внутрішню ініціативу. Він поділився своїми знаннями про те, як компанія планує розвивати цю платформу, які переваги вона принесе як компанії, так і її клієнтам, а також як NovaTech вплине на інноваційний ландшафт України. Євген також розповів про конкретні інновації, які вже розробляються під керівництвом NovaTech.

Розповідайте, як виникла ідея створити платформу Nova Tech?

Все почалось зі створення дослідницько-розробницького відділу в компанії "Нова пошта". Цей відділ займається створенням та тестуванням нових продуктів і рішень, спрямованих на покращення сервісу у "Новій пошті", оптимізацію внутрішніх процесів тощо. Серед розробок нашого дослідницько-розробницького відділу - безпілотні літальні апарати для доставки вантажів, великі та малі роботи для сортування посилок і вантажів, мобільні відділення для роботи на деокупованих територіях, нові види упакування для зручної та надійної доставки та багато іншого.

NovaTech — це інноваційний простір, який був створений навесні 2023 року з метою залучення партнерів до спільної розробки інновацій. Ми створили цю екосистему з метою залучення амбітних стартапів та винаходників для спільної роботи над ідеями та продуктами. Наша мета - втілювати найкращі ідеї, об'єднувати прогресивні компанії, клієнтів та розробників. У нас є всі необхідні ресурси для тестування, розробки та масштабування рішень. Результатом нашої співпраці є те, що продукти та сервіси, що розробляються в NovaTech, поліпшують досвід мільйонів клієнтів у І Україні, і за кордоном.

На онлайн платформі можна подати запит на співпрацю, якщо є відповідна ідея та досвід у розробці. Офлайн студія NovaTech є відкритою інноваційною площадкою з коворкінгом, лабораторією для розробки новаторських ідей та сучасним приміщенням. Тут знаходиться майстерня з необхідними матеріалами для розробки нових рішень, а в відділенні 256 проводиться тестування розроблених продуктів. Також на території NovaTech є виставка інновацій Нової пошти, де можна оглянути роботизований поштомат, перший безпілотник компанії, електромобіль для тестувань та інше. Загальна площа студії становить майже 900 м2.

Також зверніть увагу на цитату "Ми цікавимося людьми з різних галузей, які готові спільно з нами розвивати фінтех", - сказала Марина Кравченко, керівник з кадрів компанії NovaPay.

На якій етапі розвитку стартапу ви готові робити інвестиції та які обсяги коштів ви готові вкласти?

Ми підтримуємо лише ті рішення, які цікавлять Нову пошту. Ми готові вкладати свою експертизу, надавати можливості для випробувань та тестувань на ресурсах компанії, а також придбати прототипи та готові рішення, які ми разом створимо.

Для підтримки процесу розробки інновацій ми виділили бюджет у розмірі 1,4 мільйонів доларів на дослідження та розвиток. Ці кошти будуть використані для створення та тестування ідей, а також для пілотування інноваційних рішень в рамках програми NovaTech.

На які стартапи ви сподіваєтеся? Які напрямки вважаєте пріоритетними?

Зараз наш колектив шукає партнерів у наступних напрямках:

  • Автоматизація, сортування та обслуговування клієнтів.
  • Штучний інтелект у обслуговуванні;
  • візуалізація даних за допомогою комп'ютерів
  • Упаковка нового покоління, зокрема циклічна та ізотермічна.
  • нові послуги в відділенні;
  • Електричний та інші альтернативні види транспорту для доставки вантажів.

Чого ви очікуєте від нових стартап-проектів? Як це може покращити вашу компанію та сервіс для клієнтів у цілому?

Нас цікавлять проекти, в яких компанія може надавати клієнтам новий сервіс або це може бути пропозиція чи інноваційне рішення, що дозволить значно поліпшити операційні процеси компанії. Ми кажемо саме значно, адже ітераційними покращеннями ми й так займаємось постійно. Інша справа — якась проривна технологія. Наприклад, перехід від ручних процесів переміщення до інтелектуальних роботизованих систем. Інший приклад інноваційного покращення операційних процесів — перехід від ручного сортування до автоматизованого. Наша компанія успішно реалізувала цей проект, коли почала будувати інноваційні сортувальні центри з автоматизованою обробкою посилок.

Тому ми шукаємо партнера з великим досвідом, а не лише ідеями. Він повинен бути готовий співпрацювати в галузі дослідження та розробки - тестувати прототипи, вдосконалювати продукт разом з нами.

Наше завдання полягає в покращенні процесів, виявленні втрат у будь-якому процесі і їх зменшенні з метою зробити його швидшим та ефективнішим. Вся компанія зосереджена на постійному розвитку, усуненні зайвих процесів, спрощенні роботи, прискоренні доставки, обслуговуванні та наданні ще якіснішого сервісу нашим клієнтам. Усі ідеї та інновації, які сприяють цьому, будуть враховані нами.

Цікава новина: ПриватБанк та Нова пошта запровадили спільну послугу для мешканців України.

Як Nova Tech допоможе масштабувати стартапи в Україні? Вони заявляють про свою підтримку для інноваторів у всій країні. Як саме командам можна отримати вашу підтримку?

Наша мета - створити мережу з сучасних компаній та підприємців-новаторів, яка дозволить швидко знаходити партнерів, клієнтів та сприяти розвитку інновацій в Україні. Спільна робота сприятиме виникненню нових продуктів на українському ринку та синтезу технологічних рішень для створення найкращого досвіду для клієнтів. Наша мета - побудувати екосистему інновацій, яка надасть максимально сприятливі умови для розвитку як компаній, так і їх партнерів.

Щоб стати партнером компанії NovaTech, необхідно подати заявку на їх веб-сайті. На даний момент NovaTech має вже кілька партнерів, з якими вони успішно співпрацюють та запускають нові продукти. Серед цих партнерів є компанія Deus Robotics, яка займається розробкою та виробництвом роботів, виробник обладнання для автоматизації виробництва Konsort, розробник програмного забезпечення для автоматизації логістики UIS та інші.

Крім цього, минулого року ми організували хакатон інновацій і обрали кілька партнерів, з якими зараз працюємо над розробкою рішення на основі штучного інтелекту для створення голосових накладних для посилок.

Ознайомтесь з іншими цікавими співбесідами.

"Навіть у відсутність війни, Україна все ще має можливість стати європейським ІТ-хабом": розмова з керівником проєктного офісу Дія.City Наталією Денікеєвою.

"Токенізація, новації в безконтактних платежах, підвищена безпека та майбутнє безготівкових платежів" - інтерв'ю з Visa про стратегію до 2024 року.

Зацікавити інвесторів та венчурні фонди, запустити успішний стартап з сильною командою: поради від досвідчених керівників рекрутингової компанії A-Players.