Українцям представлена нова програма "Траєкторія", яка сприятиме ветеранам та військовим у початку або розвитку власного бізнесу.
Міністерство цифрової трансформації розпочало програму «Траєкторія», щоб розширити можливості для українських військовослужбовців через надання освітніх грантів.
Її ідею запропонували мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів "Аврора". Ця нова програма розроблена для військовослужбовців та їхніх дружин/чоловіків, щоб допомогти їм створити та розвинути свій власний бізнес. Вона включає в себе як навчання, так і фінансову підтримку.
Також варто звернути увагу на те, що виробникам дронів надають гранти через програму "єРобота".
Участь у програмі можуть прийняти:
- учасники війни;
- силові структури;
- чоловік захисниці або дружина захисника - людина, яка підтримує та піклується про того, хто захищає інших.
Учасники повинні мати бізнес-ідею або зареєстрований бізнес, який існує менше півроку. Дедлайн подання заявок - 16 червня. Форму аплікації та деталі програми можна знайти за посиланням.
Україна планує видавати гранти на вищу освіту: хто та у якому обсязі отримає цю підтримку.
На учасників очікують під час програми наступні заходи:
- онлайн навчальний семінар з розробки бізнес-плану;
- колективні консультації з психологом;
- Відео-лекції від ветеранів-підприємців;
- індивідуальні зустрічі для консультування.
Після закінчення навчання учасники зможуть представити свої бізнес проекти. 50 початківців-підприємців з найкращими результатами отримають по 100 000 гривень на відкриття або розвиток власного бізнесу.
Зазначено, що проєкт реалізується за підтримки Мінцифри, Міністерства у справах ветеранів і Офісу з розвитку підприємництва та експорту, за підтримки UNDP в Україні та Уряду Швеції, та Українського ветеранського фонду.
Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголошує про можливість українським мікро- та малим бізнесам прийняти участь у грантовій програмі. Мікропідприємства можуть отримати до $7 000 у гривневому еквіваленті, а малі підприємства — до $20 000.
Головною метою програми грантів є підтримка української економіки шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
В Україні розпочинається Open Data Hackathon з грантовим фондом у розмірі 5,8 мільйонів гривень.
Виробникам дронів надають гранти за допомогою програми "єРобота" за певних умов.
Як українки розвивають свої бізнеси: аналітичний огляд та приклади успішних стартапів