Місто.City стане більш досяжним для стартапів: які зміни очікуються

  • 25.04.2024 08:47
  • 3 хвилини читання
Місто.City стане більш досяжним для стартапів: які зміни очікуються

Незважаючи на свої малі розміри, навіть малі початкові компанії зможуть скористатись перевагами, які надає простір Дія.City. Проте відповідні зміни ще потрібно остаточно ухвалити на рівні законодавства.

Раніше ми повідомляли, що протягом 2024 року плануються зміни в просторі Дія.City, щоб зробити його ще більш зручним та безпечним для бізнесу. У цьому році у Дія.City планують повернути аудиторський висновок і звіт про відповідність для резидентів. Також передбачається збільшення кількості фахівців-резидентів в Дія.City.

Наразі парламент прийняв у першому читанні проект закону №9319, що передбачає ряд змін у функціонуванні Дія.City, спрощуючи доступ до простору.

Цю інформацію розповів віце-прем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Документ потрібно буде пройти друге читання, після чого його підпише президент.

Також читайте: Як багато компаній з області оборонної техніки приєдналися до проекту Дія.City за останні шість місяців.

Які плани на майбутнє передбачаються?

Основним нововведенням буде можливість приєднання навіть малих технологічних компаній до правового та податкового середовища Дія.City.

Нові резиденти також зможуть скористатися найкращими податковими ставками в Європі і усіма інструментами, які сприятимуть їхньому розвитку та залученню інвестицій.

Ще одним значущим аспектом законопроєкту є положення про "російський слід" у компаніях. Особливо ті, хто має у структурі власності громадян РФ (незалежно від їхнього місця проживання), не зможуть стати резидентами Дія.City.

Термін остаточного ухвалення законопроєкту не повідомлено.

Нагадаємо, кількість компаній у сфері ІТ, які приєдналися до проєкту Дія.City, стрімко зростає. На 19 березня 2024 року їх кількість досягла 900.

Приєднання до Дія.City компанії має кілька переваг, таких як низькі ставки податків, гнучкі умови найму та можливості залучення інвестицій.

Лише у 2023 році резиденти Дія.City сплатили до державного бюджету 8,5 млрд грн. Це більше, ніж удвічі перевищує показник 2022 року, коли було сплачено 4 млрд грн. Загалом за два роки існування проєкту бюджет поповнився на 12,5 млрд грн.

Також ми повідомляли, що недавно компанії Netpeak та Intellias стали резидентами Дія.City.

Ознайомтесь з іншими популярними ресурсами.

В Дії буде можливість пройти митний огляд автомобіля.

Українці купили облігації компанії "Дія" на суму 30 млн грн за один день. Які саме облігації найбільш популярні - поки що невідомо.

У Дії буде додано можливість онлайн-шлюбу.