Міжнародний валютний фонд продовжує чинити тиск на Сальвадор у зв'язку з криптовалютою біткоїн.

  • 15.04.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
Міжнародний валютний фонд продовжує чинити тиск на Сальвадор у зв'язку з криптовалютою біткоїн.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає внесення змін до законодавства Сальвадору для отримання кредитної лінії в розмірі $1,4 млрд. Сальвадору спершу потрібно відмовитись від використання біткоїна, повідомляє Infobae.

У 2021 році Сальвадор увійшов в історію, офіційно визнавши біткоїн як законний засіб платежу. Після цього країна розпочала активно інвестувати в цей криптовалютний актив, формуючи резерви в BTC, видобуваючи біткоїни та запускаючи відповідні освітні проекти.

Однак МВФ виступив проти закону про криптовалюту на тлі кредитних переговорів з Сальвадором, який потребує фінансування для виплати боргів та зобов'язань. Переговори зайшли в глухий кут майже на два роки через заклики МВФ обмежити сферу застосування криптовалюти в країні.

За словами директорки з комунікацій МВФ Джулі Козак, "ризики" біткоїна залишаються ключовим питанням у переговорах з Сальвадором. Раніше фонд вже висловлював занепокоєння щодо фінансової цілісності та стабільності цього активу.

Кредитний тупик МВФ ставить Сальвадор у скрутне фінансове положення. Зв'язуючи доступ до кредиту зі змінами в законодавстві щодо біткоїну, МВФ впливає на країну. Проте, здається, Букеле не планує відмовлятися від біткоїну.

Ця боротьба ілюструє потенціал Біткоїна для трансформації глобальних фінансів. Незважаючи на ризики для Сальвадору в найближчому майбутньому, вибір Букеле на користь Біткоїна може принести вигоди в далекошуканий перспективі.

Погляд Сальвадору

Сальвадор продовжує щодня купувати по одному біткоїну і буде робити це до того часу, поки це стане "неможливим для придбання за фіатну валюту". На початку влада придбовувала монети лише час від часу, а з грудня 2022 року – це робиться щодня. Про це повідомив президент Наїб Букеле, незабаром після того, як він знову очолив країну.

На свій другий президентський термін він планує продовжити використовувати стратегію Біткоїну. Крім того, уряд країни успішно протистоїть тиску міжнародних фінансових інститутів, зокрема, Міжнародного валютного фонду та Світового банку, які закликають його відмовитися від активного використання біткоїна.

Хто ще з урядових посадовців інвестує у біткоїни

Минулого тижня біткоїн-інвестори помітили, що один з урядів таємно придбав близько 59 000 біткоїнів.

Макс Кайзер, радник президента Сальвадору, вважає, що можливо йтиметься про Абу-Дабі.