Morgan Stanley прагне стати першим біткоїн-ETF банком.

  • 04.04.2024 15:45
  • 3 хвилини читання
Morgan Stanley прагне стати першим біткоїн-ETF банком.

Запуск спотових біржових біткоїн-фондів у США спричинив конкуренцію між двома інвестиційними банками. Morgan Stanley намагається випередити UBS і стати першим банком, який запустить біткоїн-ETF, написав співзасновник трейдингової компанії Arch Public Ендрю Періш у себе на сторінці в соціальній мережі X.

З посиланням на внутрішню документацію компанії Morgan Stanley, Періш повідомив, що банк планує додати біткоїн-ETF до своєї платформи протягом наступних двох тижнів.

Ще на початку року представник UBS повідомив, що спотові біткоїн-фонди ETF можуть бути запропоновані лише на брокерському рахунку і підходять тільки для «агресивних інвесторів».

ETF спотових біткоїн-фондів дебютували у США 11 січня після багаторічних зусиль для їх запуску в країні. Клієнти великих банків, таких як UBS та Citi, повідомили, що не можуть отримати доступ до цих фондів. Банки вказали на різні причини, через які вони не додали спотові біткоїн-фонди до списку доступних інвестиційних продуктів.

Плани компанії Morgan Stanley

Morgan Stanley показав зацікавленість у спотовому біткоїн-ETF після схвалення Комісією з цінних паперів і бірж їх запуску у січні 2024 року. Зараз вони, здається, проводять юридичні консультації з цього питання.

Також варто зазначити, що у 2021 році компанія Morgan Stanley стала першим великим американським банком, який пропонує своїм багатим клієнтам доступ до біткоїн-фондів.

Хоча у спотові біткоїн-фонди вже вкладено мільярди доларів, шлюзи для великих інвестицій можуть відкритися тільки після того, як біткоїн-ETF почнуть пропонувати мережі зареєстрованих інвестиційних консультантів (RIA) та брокерсько-дилерські платформи у таких банках, як Merrill Lynch, Morgan Stanley, Wells Fargo тощо.

Яка ситуація з біткоїн-ЕТФ?

Останніми днями відзначається зменшення попиту на біткоїн-ETF. Щоденний обсяг торгів біржовими фондами скоротився до $5,4 млрд, що на 36% менше, ніж пікове значення в $9,5 млрд, зафіксоване в першому тижні березня.