У Парагваї було розроблено законопроєкт, який передбачає можливість тимчасово заборонити діяльність з майнінгу криптовалют та пов'язану з ним діяльність через випадки крадіжки електроенергії. Цю інформацію оприлюднили на сайті Конгресу.
Зазначений документ забороняє будівництво ферм для майнінгу криптовалют, а також розробку, зберігання та торгівлю цифровими валютами.
Планується, що заборона діятиме протягом 180 днів або до ухвалення повного закону, коли оператор електромереж Національне управління електроенергетики (ANDE) зможе забезпечити майнерам достатню енергію без шкоди для інших користувачів енергосистеми Парагваю.
У законопроєкті зазначено, що регулювання криптовалют дозволить Парагваю краще контролювати галузь, проте правова лакуна викликає проблеми, оскільки цифрові активи можуть бути використані для відмивання коштів та ухилення від сплати податків.
Збільшення видобутку криптовалюти в Парагваї
Велика кількість гідроенергії в Парагваї призвела до того, що в країні активно розвивається галузь майнінгу. Регіон Альто-Парана на південному сході країни, що межує з Бразилією та Аргентиною, став популярним місцем для майнерів. Тут знаходиться гідроелектростанція Ітайпу, третя за величиною в світі, яка забезпечує всі внутрішні потреби Парагваю в електроенергії.
Проте через нелегальне підключення майнінгового обладнання до електромережі в регіоні почали виникати перебої з електроенергією. За інформацією енергопостачальника, з лютого відбулося 50 випадків перерв у подачі електроенергії.
За оцінками ANDE, кожна ферма для майнінгу "приносить збитки в розмірі приблизно $94 900, що призводить до щорічних втрат в Альто-Парані у розмірі до $60 млн".
Плани Bitfarms у Парагваї
Варто зазначити, що багато великих компаній з галузі майнінгу наполягають на розвитку свого бізнесу в Парагваї. Зокрема, у січні 2024 року компанія Bitfarms уклала угоду про придбання земельної ділянки в Ігуасу з метою побудови нового дата-центру з потужністю приблизно 100 МВт. Придбана земля знаходиться поруч з греблею Ітайпу.