МВФ рекомендує уряду Андорри впроваджувати систему відстеження транзакцій з використанням криптовалюти BTC.

  • 14.03.2024 14:00
  • 3 хвилини читання
МВФ рекомендує уряду Андорри впроваджувати систему відстеження транзакцій з використанням криптовалюти BTC.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) надав консультації Андоррі по обліку операцій з біткоїном у зв'язку з проханням князівства про допомогу. Цю інформацію повідомляється на веб-сайті МВФ.

У вересні 2023 року консультаційна місія МВФ відвідала Андорру з метою покращення статистики платіжного балансу країни. Головними аспектами цієї метрики є облік економічних операцій між резидентами та нерезидентами.

Фінансова служба Андорри (AFA) повідомила Міжнародному валютному фонду, що у банків країни потрібно отримати попередню згоду на проведення операцій з біткоїном та криптовалютами. Проте наразі жоден банк не звертався за такою дозволом.

Міжнародний валютний фонд рекомендував Афінській фінансовій агенції проводити моніторинг операцій та позицій криптовалют до вересня 2024 року. Ця інформація буде використана Андоррою для складання макроекономічної статистики.

МВФ рекомендував іншим країнам проводити реформи для забезпечення стабільності економіки.

Сальвадор стала першою країною, яка легалізувала біткоїн як засіб платежу. Однак це викликало протистояння з Міжнародним Валютним Фондом. Аналітики фонду прогнозували сповільнення економічного розвитку країни через можливий шлях відмивання грошей за допомогою криптовалюти, тому рекомендували відмовитися від цієї ініціативи. Вони також підкреслювали високі макроекономічні ризики, пов'язані з біткоїном, через юридичну невизначеність.

Також Міжнародний валютний фонд попередив, що не надасть кредит у $1 млрд, якщо влада Сальвадору не змінить свою грошово-фінансову політику. Однак, Сальвадор відкинув усі рекомендації МВФ і продовжує інтегрувати біткоїн у свою економіку.

Що станеться з Сальвадором після виборів?

Наїб Букеле, якого жителі Сальвадору знову обрали на посаду президента, заявив, що він продовжить реалізовувати свої плани щодо Біткоїна.

Зокрема, він зазначив, що планується продовжити будівництво Біткоїн-сіті у Сальвадорі і видачу паспортів інвесторам, які внесуть еквівалент $1 млн у BTC.