Запасів біткоїнів на біржах вистачить лише на майбутні дев'ять місяців, як показує інформація від сервісу CryptoQuant.
За підрахунками аналітиків, загальнодоступні запаси на біржах скоротилися більш ніж на 800 000 BTC і досягли історичного мінімуму за два роки спостережень. На 16 квітня доступні запаси на біржах становлять близько 2 млн BTC.
Якщо припустити, що щоденний приплив до біткоїн-ETF складає приблизно $500 млн, що дорівнює 8025 ВТС, то цього буде достатньо на дев'ять місяців, щоб повністю вичерпати усі доступні резерви.
Розрахунки за моделлю "Акція-до-потоку" (S2F) показують, що після халвінгу коефіцієнт Bitcoin S2F досягне 112 пунктів. Це майже вдвічі перевищує 60 пунктів S2F для золота. Таким чином, до січня 2025 року BTC стане дефіцитнішим товаром, ніж найпопулярніший дорогоцінний метал.
Що відбувається з резервами гірників
Компанії з видобутку криптовалюти перед зменшенням нагороди за блок, останній пів року активно реалізовують свої запаси біткоїнів. Протягом цього часу вони продали BTC на суму $124 мільярдів, зменшивши резерви до 1,8 мільйонів монет.
За даними аналітиків, компанії будуть продовжувати скорочувати свої запаси навіть після події халвінгу. Протягом наступних шести місяців вони можуть продати монети на суму ще в $5 мільярдів.
За даними експертів, за п'ять місяців підготовки до третього халвінгу Біткоїна у 2020 році майнінгові компанії збільшили свої запаси на 25 000 ВТС. Проте за останні шість місяців ситуація раптово змінилася, оскільки майнери вже продали понад 27 000 біткоїнів.
В банках можна придбати біткоїни
Через дефіцит біткоїнів на торгових майданчиках декілька великих банків звернулися до майнінгової компанії Hut 8 з проханням продати частину монет з їх резервів.
Виниклий дефіцит пропозиції змусив банківські установи звернутися хоча б до одного підприємства.