На якому рівні гривня стоїть за капіталізацією у рейтингу валют CoinMarketCap?

  • 01.03.2024 15:31
  • 5 хвилин читання
На якому рівні гривня стоїть за капіталізацією у рейтингу валют CoinMarketCap?

Після тривалого зростання на цьому тижні Біткоїн випередив російський рубль і посів 14 місце в рейтингу найбільших валют світу за ринковою капіталізацією. Ця подія привернула увагу всього світу, тому пропонуємо розібратися у темі докладніше, а також подивитися, на якому місці знаходиться українська гривня.

Згідно з інформацією від CoinMarketCap, Біткоїн піднявся до топ-15 найбільших валют у світі.

Цього тижня Bitcoin відзначився значним зростанням через масовий приплив коштів у спотові ETF. Цей ріст дозволив йому вийти за межі криптовалютного ринку і стати конкурентом для багатьох світових валют.

Біткоін випередив російський рубль і зараз є на 14-му місці серед найбільших валют у світі.

Біткоїн вже давно є провідним цифровим активом на ринку. У 2024 році індустрія покладала великі надії на його продуктивність. Зараз, лише за два місяці цього року, монета, схоже, виправдала ці очікування.

Схвалення спотового біткоін-ETF дозволило йому повернутися до рівня $62 000 на цьому тижні. Не досягаючи таких висот з 2021 року, актив, здається, рухається до свого попереднього історичного максимуму в $68 990. Ця продуктивність дозволила BTC вийти за межі свого ринку і конкурувати з деякими з найпоширеніших активів у світі.

Цікаве на тему: Компанії з Волл-Стріт зберігатимуть біткоїни на своїх балансах ─ голова виконавчого директора Tether.

Зокрема, дані показують, що Біткоїн випередив російський рубль і став 14-ю найбільшою валютою у світі за ринковою капіталізацією. Справді, останній ріст цієї криптовалюти дозволив обійти такі світові валюти, як мексиканський песо, саудівський ріал, тайський бат і дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів.

За даними CoinMarketCap, зараз Біткоїн поступається швейцарському франку, австралійському долару, новому тайванському долару та бразильському реалу. Весь світ з цікавістю спостерігає за тим, як BTC продовжує підніматися у рейтингу. Також очікуваний халвінг у квітні має значно підвищити загальну вартість криптовалюти.

Українська гривня в даний момент знаходиться на 47-му місці разом з казахстанським тенге, болгарським левом та Tether USDt.

Запрошуємо ознайомитись з рейтингом більш докладно:

На дошці є позначка SATS, неабияк важливо зазначити, що це токен BRC-20, абревіатура від сатоші - найменшої одиниці Bitcoin (рівна 0,00000001 BTC).

Також варто відзначити, що у Біткоїна обмежена емісія - 21 мільйон штук (в основі Біткоїна лежить концепція обмеженого обсягу виробництва, визначеного його протоколом), що відрізняє його від фіатних валют, які мають статус "необмеженого". Це велика перевага цифрової валюти.

Основні фактори, які роблять BTC привабливим через обмежену емісію:

  • Стала обмежена кількість (що призводить до дефіциту і може забезпечувати стабільність вартості з часом).
  • Відсутність централізованого контролю емісії (це перешкоджає можливість недооцінки грошової маси або політичного втручання в процес емісії);
  • Захист від інфляції (у той час, коли центральні банки можуть друкувати додаткові гроші, обмежена емісія Біткоїна може гарантувати йому стабільність вартості).
  • Децентралізований характер означає, що рішення про майбутнє Біткоїна приймається колективним способом, забезпечуючи прозорість та відсутність можливості втручання однієї сторони.

Раніше ми повідомляли, що багато аналітиків і провідних трейдерів робили прогнози щодо ціни Біткоїна. Один з таких аналізів був проведений Standard Chartered, поважною міжнародною банківською організацією, яка передбачила, що до 2025 року Біткоїн досягне позначки у $200 000.

Криптоаналітик Туур Деместер, відомий своїм раннім захопленням Біткоїном, прогнозує, що ціна цієї криптовалюти буде коливатися від $200 000 до $600 000 до 2026 року. Він вважає, що основною причиною цього будуть урядові заходи з порятунку та стимулювання економіки.

Ознайомтеся з іншими популярними статтями:

Роберт Кійосакі розповів про свої плани у випадку зниження курсу Біткоїна.

Які великі компанії інвестують в Біткоін?

Reddit здійснює покупку Біткоїну і Ethereum.